Ostrów Wielkopolski

Ostrowska Komenda wzbogaciła się o nowy sprzęt specjalistyczny

Ostrowska Komenda wzbogaciła się o nowy sprzęt specjalistyczny

Ostrowska Komenda wzbogaciła się o nowy sprzęt specjalistyczny w postaci wózka widłowego, który stanowić będzie wyposażenie dotychczas użytkowanej naczepy.

Otrzymany sprzęt umożliwia zwiększenie mobilności i niezależności podczas transportów organizowanych w ramach akcji humanitarnych i działań związanych z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19. Ostrowscy strażacy wielokrotnie uczestniczyli w organizowanych akcjach na terenie kraju oraz poza jego granicami związanych m.in. z transportem płynów do dezynfekcji rąk oraz maseczek chirurgicznych wspierając w tym zakresie działania podejmowane przez struktury rządowe oraz wojewódzkie w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom ze strony COVID-19. 

Parametry techniczne, duża moc i stosunkowo niska masa własna sprawiają, że otrzymany wózek widłowy to optymalne rozwiązanie dla transportu urozmaiconych towarów w zróżnicowanym terenie. Napęd na wszystkie 3 koła pozwala na poruszanie się na nieutwardzonym terenie oraz pokonywanie nierówności i nachyleń, to wszystko sprawia, że jest to sprzęt wszechstronny i przydatny w realizacji powierzonych zadań. Zakup wózka widłowego wraz z adaptacją naczepy do jego przewozu był możliwy dzięki środkom finansowym z Funduszu przeciwdziałania COVID – 19.

Źródło: KP PSP w Ostrowie Wlkp. 

Strażacki.pl

Ostrowska Komenda wzbogaciła się o nowy sprzęt specjalisty

Galeria

Czytaj również