KRAJ

[FOTO] Pierwszy śmigłowiec ratowniczy w Państwowej Straży Pożarnej

[FOTO] Pierwszy śmigłowiec ratowniczy w Państwowej Straży Pożarnej

Państwowa Straż Pożarna odebrała i zarejestrowała pierwszy z dwóch śmigłowców ratowniczych, który będzie służył tej formacji podczas działań ratowniczych lub gaśniczych. Zakup śmigłowca był prowadzony w spółce z Policją, która będzie na co dzień miała go na swoim wyposażeniu, będzie dbać o konserwację i utrzymanie maszyny. Policja będzie także mogła go użytkować w swoich zadaniach, jednak w momencie gdy PSP będzie potrzebować śmigłowca będzie miała pierwszeństwo. Z tego względu na kadłubie śmigłowca znajdują się oznaczenia Policji i PSP. W zakupie  pomógł także Narodowy Fundusz Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej.

Śmigłowiec szczególnie będzie wykorzystywany podczas pożarów wielkopowierzchniowych (w tym na obszarze parków narodowych); ograniczać skutki zagrożeń powodziowych, realizować inne zadania ustawowe Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz do działań ewakuacji ludzi, zwierząt i mienia.

foto. Państwowa Straż Pożarna

Strażacki.pl

Państwowa Straż Pożarna odebr

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet