Pinczyn

Pinczyn: Powitanie nowego samochodu

Pinczyn: Powitanie nowego samochodu

Na ten dzień 9 Stycznia 2020 czekała cała społeczność miejscowości Pinczyn, w powiecie starogardzkim. Po 87 latach wieczorem przyjechał nowy wóz strażacki Volvo 280 - GBA 3/16 w zabudowie Bocar, otrzymał on numer 529[G]63 i zastąpi Stara 244, a od Poniedziałku 13 Stycznia 2020 będzie gotowy do działań.

Przygotowania do tej okazji trwały cały dzień, o 18:35 samochody jednostki oraz z poza - kaliska i pogodki, ruszyły na przeciw nowemu pojazdowi, dołączyli do nich strażacy z całej gminy, a pod remizą strażaków powoli schodzili się mieszkańcy, goście oraz media. Równo o 19-stej w oddali słychać alarmowo kolumnę 8 pojazdów takich jak Jelcz, Star, Żuk, Iveco, VW. Kiedy już samochody zjechały na pobliski parking, a ulica została zamknięta - rozległa się syrena strażacka, strażacy w szpalerze odpalają race, a na ulicy błyskają stroboskopy. W tym wszystkim pojawia się nowy wóz strażacki.

Średni samochód gaśniczy staje tyłem do jednostki, odpalone zostają wulkany i fajerwerki. Czas przywitać samochód typowo po polsku, szampanem. Prezes jednostki OSP Pinczyn - Roman Kamiński rozpoczyna od powitań sponsorów, wójta, komendanta gminnego i pani inspektor p.poż. Po przemówieniach, wszyscy ustawili się w kolejce do obejrzenia pojazdu, zrobienia pamiątkowych zdjęć, a także zjeść przygotowanego na te okazje tortu.

Przez cały czas grała strażacka orkiestra dęta przy OSP Pinczyn, po 20-tej gdy mieszkańcy się rozeszli, strażacy udali się nowym wozem, na pierwsze tankowanie wody, koszt tego samochodu wyniósł 801 960 zł, zakup był finansowany z funduszy  WFOŚiGW w Gdańsku, oddziału NFOSiGW w Warszawie, Gminy Zblewo, oraz wkładu własnego, a także dzięki sponsorom.

W imieniu własnym i redakcji składamy Gratulacje z okazji nowego pojazdu.

Strażacki.pl

Na ten dzień 9 Stycznia 2020 czekała cała s

Galeria

Czytaj również