Rzeszów

Po blisko 10 latach strażacy z OSP Rzeszów – Słocina doczekają się nowej remizy

Po blisko 10 latach strażacy z OSP Rzeszów – Słocina doczekają się nowej remizy

Po niespełna dziesięciu latach strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeszów – Słocina doczekają się nowej siedziby. Obecnie remiza posiada jedynie dwa garaże bez żadnego zaplecza sanitarnego, które mogłoby być pomocne w bieżących działaniach.

Nowy budynek OSP będzie znajdował się na działce oddalonej o około 500 m od obecnej remizy. Przyszła siedziba będzie także w lepszym stopniu skomunikowana z miastem, dzięki czemu skróci się czas wyjazdu zastępów do akcji.

Remiza będzie składać się z dwóch kondygnacji, w której znajdzie się cztery stanowiska garażowe, zaplecze sanitarne, pralnia wraz z suszarnią, punkt alarmowy, biuro, sala szkoleniowa, a przy budynku powstanie wieża do suszenia węży.

Bardzo cieszymy się z budowy nowej długo wyczekiwanej remizy. Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie inwestycji oraz „wbicie pierwszej łopaty”, które planowane jest na marzec tego roku - informują strażacy.

Strażacy liczą, że budynek uda się oddać do użytku na 120 - lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocine, czyli w 2021 roku. 

Druhowie na czele z zarządem kierują wyrazy wdzięczności dla osób, które pomogły i przyczyniły się do budowy remizy szczególne do Prezydenta Miasta oraz radnych, którzy ich wspierali i bez których nie byłoby to możliwe.

Budowa nowej jednostki OSP Rzeszów- Słocina jest ujęta w budżecie miasta na 2020 rok.

Strażacki.pl

Po niespełna dziesięciu latach strażacy z O


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również