Szczecin

Ponad 3,3 mln zł dla KW PSP w Szczecinie na wozy bojowe oraz samochody elektryczne i stacje ładowania

Ponad 3,3 mln zł dla KW PSP w Szczecinie na wozy bojowe oraz samochody elektryczne i stacje ładowania
Ponad 3,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na 3 nowe wozy ratowniczo-gaśnicze oraz 5 samochodów elektrycznych i stacji ładowania dla Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. 
 
Trzy nowe wozy ze sprzętem burzącym i ratowniczym . Każdy z planowanych do zakupu pojazdów będzie wyposażony w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, autopompę, a także aparaty powietrzne oraz sprzęt burzący, ratowniczy i ostrzegawczy. Koszt zakupu tych wozów to 3 mln złotych, w tym 2 mln zł.
 
Pięć samochodów elektrycznych i stacji ładowania – trafi przed końcem roku do Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie, Komend Miejskich w Szczecinie i Koszalinie oraz Komend Powiatowych w Stargardzie i Wałczu. 
 
Jesteśmy wdzięczni, że potrzeby Państwowej Straży Pożarnej województwa zachodniopomorskiego są zauważane i możemy się tu znowu spotkać w celu podpisania umowy na dostawę pojazdów, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu. Samochody zostaną włączone do podziału bojowego w miastach, gdzie będą służyły mieszkańcom, dbając jednocześnie o środowisko, które z racji dużego natężenia ruchu jest szczególnie narażone na zanieczyszczenia – mówi nadbryg. Jarosław Tomczyk – Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP. WFOŚiGW w Szczecinie przekaże na ten cel ponad 1,3 mln zł. Koszt zakupu bezemisyjnych samochodów to ponad 1,4 mln zł.
Źródło: KW PSP Szczecin 
Strażacki.pl

Ponad 3,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowisk

Galeria

Czytaj również