Kraj

Porozumienie PSP z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk

Porozumienie PSP z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk

13 marca 2020 roku komendant główny Państwowej Straży Pożarnej podpisał porozumienie z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk reprezentowane przez panią prof. dr hab. Iwonę Stanisławską. Porozumienie dotyczy współpracy Państwowej Straży Pożarnej i Centrum Badań Kosmicznych PAN w zakresie zwiększenia efektywności działań ratowniczych poprzez wykorzystanie zobrazowań satelitarnych, lotniczych lub pozyskiwanych za pomocą bezzałogowych statków powietrznych (BSP).

Podpisane porozumienie jest wyrazem woli współpracy w zakresie kompetencji obu instytucji, które będą współdziałały na rzecz rozwoju narzędzi geoinformatycznych oraz sposobami ich wdrożenia dla potrzeb ratownictwa i zarządzania kryzysowego. Porozumienie przewiduje wsparcie eksperckie Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN w zakresie pozyskiwania, przetwarzania i analizy zobrazowań satelitarnych, lotniczych i pozyskiwanych za pomocą BSP oraz innych informacji przestrzennych w przypadku działań Państwowej Straży Pożarnej w kraju i po za jego granicami. Ponad to, obie Instytucje współpracować będą w zakresie budowy i wdrażania dla potrzeb ratownictwa i zarządzania kryzysowego narzędzi geoinformatycznych służących pozyskiwaniu, przetwarzaniu i analizie szeroko rozumianej informacji przestrzennej oraz rozwoju kompetencji funkcjonariuszy i pracowników PSP w tym zakresie.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne w Polsce, porozumienie zostało podpisane w trybie obiegowym. Spotkanie Komendanta Głównego PSP z Dyrektor CBK PAN planowane jest w terminie późniejszym.

Źródło: KG PSP 
Grafika Ilustrowana 

Strażacki.pl

13 marca 2020 roku komendant główny Państwo

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet