RESCUE DAYS POLSKA już 10 maja

RESCUE DAYS POLSKA już 10 maja 

Rescue Days jest to największa impreza szkoleniowa na świecie. Weber Hydarulik – wiodący producent hydraulicznych narządzi  ratowniczych rozpoczął organizować seminaria tego typu kilkanaście lat temu. Obecnie RESCUE DAYS stały się marką znaną wśród strażaków na wszystkich kontynentach.

 

Akcji z użyciem sprzętu hydraulicznego ciągle przybywa. Różnorodność produkowanych pojazdów oraz nowoczesne konstrukcje wymuszają potrzebę ciągłej zmiany taktyki prowadzonych działań. RESCUE DAYS dają możliwość przygotowania się na realizację różnych, nawet najbardziej skomplikowanych scenariuszy.

Podczas RESCUE DAYS uczestnicy oraz instruktorzy z całego świata mogą trenować nowoczesne techniki ratownicze, korzystając z doświadczeń kolegów z branży. Swoje RESCUE DAYS zorganizowali Instruktorzy Webera w W. Brytanii, Danii, Hiszpanii, Grecji, Japonii, Holandii, Szwajcarii, Brazylii, Słowenii. W tym roku, dokładnie 10 maja instruktorzy Rescue Days zawitają w Polsce.

Misją RESCUE DAYS POLSKA jest wykreowanie imprezy wspierającej potrzeby wszystkich ratowników zaangażowanych  w działania na polskich drogach.

Podczas Rescue Days organizatorzy przygotują unikatowy program. Odbędą się cztery sesje tematyczne. Zostaną przeprowadzone działania ratownicze z ciężkimi konstrukcjami, w nietypowych lokalizacjach  oraz na stanowisku znacznie ograniczającym prowadzenie akcji. Całe zmagania będą trwały dwie doby.

Polskie Rescue Days odbędzie się w dniach 10-11 maja 2014 roku w ośrodku wypoczynkowym Jutrzenka w Gołąbkach w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Trzemeszno.

Na uczestników czekać będą cztery specjalnie przygotowane stanowiska:

Stanowisko 1
OSOBOWY POD GABARYTEM czyli uwalnianie poszkodowanych z samochodu osobowego, który został przygnieciony dużym ciężarem. Scenariusz tego stanowiska obejmuje kilka wariantów o wzrastającym stopniu trudności. Uczestnicy będą stosować narzędzia hydrauliczne, pneumatykę oraz podbudowę i stabilizację. Będzie niełatwo i przyjemnie!

Stanowisko 2
CROSSRAMMING oznacza w gwarze ratowniczej uwalnianie poszkodowanych z samochodu osobowego, który "zawinął się na drzewie". Tutaj ratownicy popracują trochę więcej rozpieraczami kolumnowymi, a instruktorzy zwrócą uwagę na geometrię bryły samochodu. Za stanowisko są odpowiedzialni Instruktorzy z Niemiec, z których jeden zna kilka dosadnych słów po polsku.

Stanowisko 3

„TUNEL” to potoczna nazwa scenki, która będzie realizowana na imprezie. W tym miejscu uczestnicy będą poznawali specyfikę pracy ratowniczej w ograniczonej przestrzeni i przy braku wystarczającego oświetlenia. Warunki nie będą sprzyjające ale atmosfera i wyzwanie dla prawdziwego ratownika będą gwarantowane.

Stanowisko 4

„Praca w wodzie”. I nie chodzi tu bynajmniej o prace nurkowe na głębokości kilku metrów; żadne płetwy, żadna maska. Można by powiedzieć: łatwizna - samochód wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie z wodą sięgającą po kolana. Niektórzy z Was wiedzą o co chodzi, pozostali wkrótce się przekonają.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rescue-days.pl na której również można zapisać się na podobne szkolenia.

{rsmediagallery tags="20140507_rescue_days"}

Zdjęcia oraz informacje dzięki uprzejmości rescue-days.pl.

Strażacki.pl

Czytaj również