SGRWN ponownie poszukuje zaginionej Ewy Tylman

SGRWN ponownie poszukuje zaginionej Ewy Tylman

W raz z nastaniem drugiego dnia grudnia w poszukiwaniach zaginionej Ewy Tylman nastąpił przełom, jak poinformowała policja, prawdopodobnie zaginiona kobieta nie żyje, a jej ciało znajduje się w Warcie.

W związku z powyższym do działań poszukiwawczych ponownie zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego JRG-1 Poznań, która wraz z policjantami dokonała ponownego przeszukania rzeki. W dniu wczorajszym (03.12.2015 r.) na miejsce poszukiwań zadysponowana została także druga Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego działająca w JRG-1 Legnica, która dysponuje dodatkowym specjalistycznym sonarem pływającym EdgeTech 4125. W sumie ze strony straży pożarnej, pod dowództwem policjantów, w Poznaniu, w dniu wczorajszym akcje prowadziło 12 strażaków, 3 sonary oraz 2 łodzie pływające. Z informacji KWP Poznań wynika także, że działania skupiały się w trzech punktach wskazanych przez sonary - punkty te zostały przeszukane następnie przez nurków z PSP. Dodatkowo w działaniach udział prały także JRG nr 7 i 8, która odpowiedzialne były za oświetlenie miejsca prowadzenia poszukiwań oraz zapewnienie zaplecza socjalnego dla ratowników.

Jak informuje rzecznik prasowy wielkopolskiej policji po wczorajszych przeszukaniach, dziś działania poszukiwawcze w Warcie z udziałem SGRW-N z Poznania i Legnicy skupią się już tylko na jednym miejscu i kontynuowane będą po godzinie 10:00. 

Strażacki.pl

W raz z nastaniem drugiego dnia grudnia w poszukiwaniach zaginionej Ewy Tylman nastąpił przełom, jak po

Galeria

Czytaj również