Lublin

Średni samochód dowodzenia i łączności o wartości prawie 3 mln zł dla KW PSP w Lublinie

Średni samochód dowodzenia i łączności o wartości prawie 3 mln zł dla KW PSP w Lublinie

8 października 2019 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Lublinie odbyła się uroczystość przekazania pojazdów pożarniczych oraz wręczenia promes przedstawicielom jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu lubelskiego na realizację zadań statutowych po nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

Potencjał sprzętowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie został wzmocniony poprzez średni samochód dowodzenia i łączności o wartości 2 939 700 zł  – stanowiący batalionowe, mobilne stanowisko kierowania. Wykorzystywany będzie jako mobilne centrum dowodzenia podczas dużych akcji ratowniczych, wymagających koordynacji pracy różnych służb.

Potencjał Sprzętowy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie został wzmocniony poprzez:

Ciężki samochód ratownictwa drogowego SCRd marki Renault o wartości 3 594 060 zł. Służący do przyciągania, podnoszenia i holowania ciężkich przedmiotów, w tym: samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. Sercem układu napędowego ważącego ponad 37 ton auta jest wysokoprężny silnik o mocy 520 KM. Głównym elementem samochodu jest obrotowy wysięgnik teleskopowy o maksymalnym udźwigu 54 t. Może on pracować w promieniu 11 m od osi obrotu. Na pojeździe zamontowanych jest siedem wciągarek o uciągach od 12 do 30 ton. Cztery z nich znajdują się na obrotowym ramieniu rotatora. Dodatkowo pojazd ma zintegrowane ramię holownicze do usuwania uszkodzonych pojazdów o nośności do 24 t. Pojazd znajduje się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Lublinie

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBARt 2,9/24/5 na podwoziu firmy MAN. Posiada zbiornik wody o pojemności 2,9 m3 oraz autopompę
o wydajności 2400 l/min. Wartość pojazdu to 1 075 020 zł. Znajduję się on na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Lublinie.

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBARt 5/40 na podwoziu firmy MAN. Posiada zbiornik o pojemności 5 m3 oraz autopompę o wydajności 4000l/min. Wartość pojazdu to 1 185 720 zł. Znajduję się on na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Lublinie.

Pojazdy te posiadają na wyposażeniu podstawowy sprzęt do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych m.in. armaturę wodno-pianową, aparaty ochrony dróg oddechowych, agregaty prądotwórcze, pilarki do drewna, piły do betonu i stali oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia działań podczas zdarzeń drogowych: zestawy hydrauliczne firmy LUKAS oraz zestawy poduszek pneumatycznych.

W drugiej części uroczystości odbyło się przekazanie promes przedstawicielom ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu lubelskiego na realizację zadań statutowych po nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

Dotacje otrzymały 143 jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu lubelskiego na łączną kwotę 714 936 zł. W uroczystości brało udział 27 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu działania Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych miasta Lublin.

Źródło: KW PSP w Lublinie

Strażacki.pl

8 października 2019 r. na terenie Jednostki R


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również