Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego

MAN TGM 13.290 4x4 BL

Do swojej oferty firma Moto-Truck sp. z o. o. wprowadziła średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego wyposażony w system CAFS.

Czym jest system CAFS?

Słowo CAFS jest skrótem od Compressed Air Foam System – systemu gaszenia pianą sprężoną. W systemie CAFS mieszanina wody i środka pianotwórczego nie jest napowietrzana w prądownicy, lecz poprzez dozowanie sprężonego powietrza do komory mieszania. Uzyskujemy w ten sposób mieszaninę wody-środka pianotwórczego i powietrza, która doskonale przylega do powierzchni (również pionowych). Piana tworzy warstwę nieprzepuszczalną dla oparów, dzięki czemu jest niezwykle efektywna podczas gaszenia pożarów cieczy palnych. System CAFS wytwarza pianę określaną jako piana „sucha” i „mokra”. 

DSC 0922 002

Fot: MAN TGM 13.290 4x4 BL

Specyfikacja samochodu

Samochód powstał na bazie podwozia MAN TGM 13.290. Posiada zbiornik wody o pojemności ok. 3000 l, zbiornik piany o pojemności 300 l oraz zbiornik piany CAFS o pojemności 100 l. Konstrukcja zabudowy wykonana jest z profili stalowych nierdzewnych, poszycia kompozytowego i blach aluminiowych. Napęd 4 × 4 oraz silnik o mocy 213 kW umożliwia szybkie dotarcie do miejsca akcji nawet w trudnym terenie. Jednomodułowa kabina zapewnia odpowiedni komfort jazdy dla 6-osobowej załogi. Doskonałe oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne wykonane w technologii LED umożliwia odpowiedni komfort pracy podczas akcji prowadzonych w nocy.

Video przedstawiające Moto-Truck MAN TGM 18.340

Dodatkowe wyposażenie samochodu ratowniczo-gaśniczego Moto-Truck sp. z o. o

Oprócz standardowego wyposażenia samochodu ratowniczo-gaśniczego tj. linii szybkiego natarcia, działka wodno-pianowego, drabiny itp., pojazd został wyposażony w sprzęt zwiększający jego potencjał w ratownictwie drogowym, w którego skład wchodzi m.in.: zestaw narządzi hydraulicznych, poduszki pneumatyczne wysokociśnieniowe, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji, maty, pokrowce ochronne i inny sprzęt niezbędny w ratownictwie drogowym.

Moto-Truck sp. z o. o na IFRE EXPO 2019

Do targów KIELCE IFRE EXPO 2019 pozostał już tylko tydzień, a na nich będziecie mogli zobaczyć firmę Moto-Truck sp. z o. o., którą możecie odnależć na stoisku ZF-39.

Artykuł sponosorowany

Strażacki.pl

MAN TGM 13.290


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również