Strazacki.pl i strażacy z całej Polski wspierają WOŚP

Strazacki.pl i strażacy z całej Polski wspierają WOŚP 

Już w najbliższą niedzielę (12.01.2014) rusza 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra zagra dla dzieci i seniorów. WOŚP gra już od 22 lat. Do tej pory, podczas dwudziestu jeden finałów udało się zebrać prawie 550 milionów złotych. Jak co roku w zbiórkę zaangażowanych jest setki strażaków, zarówno ochotników jak i zawodowców.

 

Fundacja przekazuje szpitalom wysokiej jakości sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia głównie dzieci i seniorów. W 2010 roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała prawie 600 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprzęt przeznaczony do walki ze skutkami powodzi o wartości 2,5 mln zł.

W tym roku w wielu miastach odbędą się pokazy z wykorzystaniem sprzętu straży pożarnej oraz technik jakimi dysponują strażacy. Zainteresowani będą mogli zwiedzić strażackie samochody czy ubrać hełm strażacki.

Strażaków będzie można spotkać m.in. na placu Solnym we Wrocławiu. Dla przybyłych, strażacy z OSP Rzeplin oraz OSP Węgry wraz z grupą DOPR Wrocław przeprowadzą pokaz ratownictwa drogowego z wykorzystaniem karetki.

Spotkać strażaków będzie można również w Krakowie. Tamtejsi ratownicy przygotowali m.in. przejazd wozów strażackich czy pokazy ratownictwa. Zainteresowani będą mogli zwiedzić zabytkowe pojazdy ratownicze oraz spróbować swoich sił w pierwszej pomocy. Patronat medialny nad akcją objęli nasi partnerzy: Karków112 i Czerwone Samochody.

W Chorzowie natomiast pokazy przeprowadzą strażacy z Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP Dabrówka Mała Katowice. Wielu strażaków zbiera pieniądze kwestując po swoich miejscowościach. M.in. druhowie z OSP w Bilczy przyłączyli się do akcji.

Portal Strażaków – Strazacki.pl nie jest obojętny takim szczytnym akcjom i również przyłączył się do pomocy. Przekazaliśmy na aukcję WOŚP kubek i smycz z logiem Strażackiego. Obecnie cena naszych gadżetów wzrosła do 51zł, a w licytacji bierze udział sześć osób. Chcesz wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Przyłącz się do licytacji i wygraj nasz kubek ze smyczą- to jest nasza propozycja na udział w WOŚP dla Was.

Link do aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/kubek-i-smycz-portalu-strazakow-strazacki-pl-i898697

Zdjęcia: wosp.org.pl

Strażacki.pl

Czytaj również