Konstantynów Łódzki

Strażacy mieli problem z dojazdem do wezwania. Samochody utrudniały przejazd

Strażacy mieli problem z dojazdem do wezwania. Samochody utrudniały przejazd

9 września br. przed godz. 16.00 strażacy z Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego zostali wezwani do interwencji  przy ulicy Zgierskiej w Konstantynowie. Z jednego z mieszkań na czwartym piętrze wydobywał się gaz. Niestety strażacy kolejny raz spotkali się z utrudnionym dojazdem do miejsca zdarzenia.

Pojazdy zaparkowane są po obu stronach drogi dojazdowej do bloków. Samochód ciężarowy przejeżdża tam na styk, mając po kilkanaście centymetrów luzu z obu stron - piszą druhowie na swoim Facebooku.

Strażacy, aby wyjść z samochodu (ubrani w aparaty powietrzne), i nie uderzyć samochodów muszą otwierać drzwi nad maską pojazdu. Otworzenie podestów, aby dostać się do sprzętu jest niemożliwe. Podczas akcji druhowie nie musieli rozwijać linii gaśniczych, bo czas sprawienia węży, byłby dużo dłuższy. Rozstawienie drabiny mechanicznej również było niemożliwe ze względu na brak miejsca na podpory.

Kolejny raz poruszamy ten problem, aby uniknąć przysłowia „mądry Polak po szkodzie". Zwracamy na to uwagę, aby nigdy nie zabrakło nam tych kilku minut przez utrudniony dojazd. Nie piszemy tego postu, aby krytykować kierowców - wiemy, że nie ma tam miejsc parkingowych. Piszemy to, aby kolejny raz zwrócić uwagę zarządcy terenu, że coś jest nie tak, że bezpieczeństwo powinno być najważniejsze! - dodają strażacy.

Info/foto dzięki uprzejmości OSP Konstantynów

Strażacki.pl

9 września br. przed godz. 16.00 strażacy z


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus