Felicjanów

Strażacy wykorzystali AED zamontowany przy remizie OSP do uratowania kobiety

Strażacy wykorzystali AED zamontowany przy remizie OSP do uratowania kobiety

19 listopada 2021 roku w miejscowości Felicjanów dwaj druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie, po otrzymanej informacji od sąsiadów o zasłabnięciu 40-letniej kobiety niezwłocznie udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Następnie przeprowadzili resuscytację  krążeniowo–oddechową z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego jednostki OSP Władysławów. Druhowie kontynuowali RKO, aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Kobietę z zachowanymi parametrami życiowymi Zespół Ratownictwa Medycznego, celem dalszej hospitalizacji zabrał do szpitala. Warto dodać, że druhowie na co dzień są również funkcjonariuszami Komendy Miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej w  Koninie pełniącymi służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie.

Funkcjonariusze: sekcyjny Bartosz Chudzik oraz sekcyjny Paweł Gapsa swoją bohaterską i godną naśladowania postawą udowodnili, że strażakiem-ratownikiem jest się zawsze i wszędzie, nawet w czasie wolnym od zadań służbowych.

Źródło: KP PSP w Turku 

Strażacki.pl

19 listopada 2021 roku w miejscowości Felicjanów dwaj druhowie z jednostk

Galeria

Czytaj również