Zawada Uszewska

Strażacy z OSP Zawada Uszewska doczekali się nowszego wozu strażackiego!

Strażacy z OSP Zawada Uszewska doczekali się nowszego wozu strażackiego!

Już w ubiegłym roku rozpoczęto starania, aby nabyć nowszy samochód dla jednostki OSP Zawada Uszewska, gdyż obecny Mercedes z 1975 roku jest mocno wysłużony, nie nadający się dłużej do udziału w akcjach na nierównym i pagórkowatym terenie jaki dominuje w gminie Gnojnik. Dotychczasowy samochód został zastąpiony nowszym, bardziej zaawansowanym technicznie wozem marki MAN 14.220, który z pewnością będzie odpowiedni na miarę XXI wieku. Nie jest to samochód nowy, gdyż koszt jego zakupu stanowczo przewyższyłby możliwości jednostki. Jednakże warto dodać, że zakupiony MAN został wyprodukowany w 2006 roku, a więc jest o 31 lat młodszy od dotychczasowego auta jakim dysponowali strażacy z OSP Zawada Uszewska. Ponadto całość zabudowy jest nowa, pochodzi z 2019r.

Samochód przybył do jednostki 24 listopada 2019r. i od tej pory będzie służył strażakom w niesieniu pomocy innym ludziom znajdującym się w potrzebie. Ta data na długo zapadnie w pamięć wszystkich strażaków, którzy tego popołudnia tłumnie przybyli, aby powitać nowy nabytek. MAN został przywitany przez mieszkańców oraz ponad 30 strażaków przy świetle rac i dźwięku syren.

Sami strażacy nie byliby w stanie samodzielnie sfinansować zakupu samochodu strażackiego, gdyż działają jako stowarzyszenie – nie prowadzą działalności gospodarczej, nie zarabiają, natomiast koszt samochodu marki MAN, jaki został zakupiony to kwota 279 997 zł. Z tego miejsca należą się ogromne podziękowania dla wszystkich instytucji i osób oraz tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do spełnienia wielkiego marzenia strażaków z OSP Zawada Uszewska.

Info/foto dzięki uprzejmości OSP Zawada Uszewska

Strażacki.pl

Już w ubiegłym roku rozpoczęto starania, ab


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również