Strażak walczy o medal na Zimowych Igrzyskach w Soczi

Strażak walczy o medal na Zimowych Igrzyskach w Soczi 

Już dzisiaj o godzinie 14:30 Zbigniew Bródka na dystansie 1500 metrów w łyżwiarstwie szybkimi będzie walczył o medal na Zimowych Igrzyskach w Soczi. Jak sam przyznaje, na dzisiejszym dystansie najlepiej się czuje. Jak informują polskie media – jest faworytem.

 

W sezonie 2012/2013 zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w Biegu na 1500 m. Był to pierwszy taki sukces w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Nasz mistrzowski strażak jest kilkunastokrotnym mistrzem Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze.

Zbigniew Bródka ma stopień sekcyjnego w Państwowej Straży Pożarnej w której pracuje od czterech lat. Nie zamierza rezygnować z tej służby, bo po pierwsze ją lubi, a po drugie zdaje sobie sprawę, że kariera sportowca mimo wszystko trwa dosyć krótko.

Na co dzień służy w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Łowiczu.

We wcześniejszych biegach na Igrzyskach niestety nie udało się zdobyć medalu. Liczymy na to dzisiaj. Trzymamy kciuki. Nie zapominamy również o dzisiejszych skokach narciarskich w wykonaniu naszych skoczków na czele z Kamilem Stochem.

 

Strażacki.pl

Czytaj również