Krosno

Strażak z Krosna zakażony koronawirusem. Zmiany w funkcjonowaniu komendy

Strażak z Krosna zakażony koronawirusem. Zmiany w funkcjonowaniu komendy

U jednego ze strażaków  z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Od dzisiaj tk. 8 października br.  w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej wprowadzono czterozmianowy system pełnienia służby. System będzie opierał się na stałych zmianach służbowych pełnionych w cyklu 24/24 godziny w 8-dniowych interwałach czasowych tj. pierwsze dwie zmiany będą pełniły służbę naprzemiennie po 4 służby, a po 8 dniach w analogiczny sposób będą pełniły dwie kolejne zmiany. 

Wprowadzone zmiany mają na celu ograniczenie kontaktu między funkcjonariuszami i przez to ograniczenie zagrożenia zarażeniem COVID-19. Mimo zmiany z trzech na cztery zmiany służbowe, ilość osób pełniących danego dnia służbę w jednostce nie zmniejszy się.

W budynku KM PSP w Krośnie przy ul. Niepodległości aż do odwołania obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa przy obsłudze interesantów. Wszystkie sprawy najlepiej załatwiać po uzgodnieniu telefonicznym lub e-mailowym. Wykaz telefonów dostępny jest na stronie internetowej Komendy. Na bieżąco prowadzona jest dezynfekcja oraz ozonowanie pojazdów i pomieszczeń komendy. 

Na ponad 110 pracowników krośnieńskiej straży pożarnej, 24 z nich przebywa w kwarantannie, co nie powoduje problemów z ciągłością pracy komendy, ani nie ma wpływu na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

Źródło: Krosno112 

Strażacki.pl

U jednego ze strażaków  z Komendy Miejs

Galeria

Czytaj również