Lipsko

Strażakiem się jest, a nie bywa

Strażakiem się jest, a nie bywa

24 października 2019 r. w godzinach wieczornych w miejscowości Lipsko (powiat lipski) na drodze krajowej Nr 79 doszło do groźnego wypadku samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, w wyniku którego pojazd osobowy stanął w płomieniach. 

Sytuacja była o tyle trudna i niebezpieczna, a zagrożenie realne, gdyż autem podróżowało trzy osoby.  Strażak st. kpt. Łukasz Burek pełniący służbę od 16 lat w KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim będący świadkiem tego zdarzenia natychmiast wykonał szereg niezbędnych czynności ratowniczych, aby zminimalizować niebezpieczeństwo.

W pierwszej kolejności niezwłocznie powiadomił najbliższą jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku. Następnie sam bez specjalistycznego sprzętu bazując jedynie na własnym doświadczeniu i umiejętnościach z narażeniem życia i zdrowia jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych ugasił rozwinięty pożar samochodu osobowego. Na szczęście 3 osoby podróżujące autem opuściły pojazd o własnych siłach, jednakże były one przerażone – pod wpływem zdarzenia. St. kpt. Łukasz Burek  w tej sytuacji nie pozostawił ich bez pomocy. Dokonał oceny stanu zdrowia poszkodowanych oraz udzielił im wsparcia psychologicznego do momentu przybycia służb ratowniczych.

Źródło: KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Strażacki.pl

24 października 2019 r. w godzinach wieczorny

Galeria

Czytaj również