Sieradz

Szkolenie z ratownictwa technicznego z elementami doskonalenia techniki jazdy

Szkolenie z ratownictwa technicznego z elementami doskonalenia techniki jazdy

W dniach 6 – 10 września br. Ośrodek Szkolenia KW PSP w Łodzi zs. w Sieradzu prowadzi szkolenie z ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym dla instruktorów zmianowych JRG PSP. W szkoleniu biorą udział strażacy PSP z terenu woj. łódzkiego tj. Łódź, Kutno, Opoczno, Radomsko, Sieradz, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz. 

W ramach zajęć słuchacze zapoznają się z budową pojazdów mechanicznych w tym: autobusów, tramwajów, samochodów osobowych czy pojazdów o napędach elektrycznym oraz hybrydowym  coraz częściej poruszających się po naszych drogach. Uczą się jak bezpiecznie prowadzić działania ratownictwa technicznego, a także jak efektywnie, sprawnie i profesjonalnie wykorzystać sprzęt służący do wspominanych działań na drogach. 

Dodatkowo, podczas szkolenia strażacy mieli możliwość doskonalenia techniki jazdy w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. Jednocześnie, w realizację szkolenia zaangażowały się takie podmioty jak: MPK w Sieradzu prowadząc interesujące warsztaty związane z zagadnieniami konstrukcyjnymi autobusów „SOLARIS”, Salon TOYOTA Zduńska Wola - zapewniając pojazdy hybrydowe do celów dydaktycznych oraz omawiając zagrożenia związane z działaniami ratowniczymi prowadzonymi z ich udziałem. 

W kolejnych dniach szkolenia przyszli instruktorzy będą doskonalić umiejętności wydobywania osób poszkodowanych z pojazdów o różnej konstrukcji oraz tworzenia konspektów i scenariuszy zajęć. Szkolenie zakończy się 10 września a wyszkoleni instruktorzy będą przekazywać zdobytą na nim wiedzę strażakom pełniącym służbę w swoich jednostkach macierzystych.

Źródło: KW PSP w Łodzi 

Strażacki.pl

W dniach 6 – 10 września br. Ośrodek Szkolenia KW PSP w Łodzi zs. w Si

Galeria

Czytaj również