USA: Zwolnienia wśród strażaków, albo podniesienie podatków

USA: Zwolnienia wśród strażaków, albo podniesienie podatków

Mieszkańcy hrabstwa Pasco na Florydzie muszą zmierzyć się z brutalną rzeczywistością - albo zapłacą wyższe podatki, albo stracą ponad 30 strażaków czuwających nad ich bezpieczeństwem i rządową dotację wartości kilku milionów dolarów. To tylko jeden z ważniejszych elementów debaty nad budżetem, która miała niedawno miejsce w Dade City. W ciągu ostatnich siedmiu lat lokalne władze robiły wszystko, aby utrzymać budżet straży pożarnej na wymaganym poziomie, często sięgając głęboko do rezerw budżetowych. Jednak w obecnym czasie przekonują mieszkańców, że nie mogą sobie na to pozwolić.

Jedna z propozycji władz na uratowanie sytuacji zakłada niemal 8-procentowy wzrost podatków, co oznacza, że właściciel domu o wartości około 100 000 dolarów będzie płacić dodatkowe 18 dolarów rocznie. Alternatywą dla tej propozycji jest zwolnienie 30 strażaków i utrata rządowej dotacji w wysokości  2 300 000 dolarów.

 

 

Budżet hrabstwa ma być przegłosowany w październiku tego roku.

Taka sytuacja pokazuje nam, że nie tylko w naszym kraju sytuacja strażaków jest trudna. W Polsce od 17 czerwca bieżącego roku w całym kraju trwa protest służb mundurowych, w tym również strażaków, przeciwko rządowemu projektowi obniżenia zasiłków chorobowych.

 

 

Przepisy zabraniają służbom mundurowym strajkować, jednakże mogą one podejmować akcje protestacyjne w różnych formach, jak np. oflagowanie komend i posterunków, czy uczestniczenie w pikietach.  

Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również