Kraj

W całym kraju ponad 6.5 tys. interwencji. Jedna osoba nie żyje, 18 zostało rannych w tym strażacy

W całym kraju ponad 6.5 tys. interwencji. Jedna osoba nie żyje, 18 zostało rannych w tym strażacy

W poniedziałek, 30 września w związku z deszczem i silnym wiatrem w całym kraju było ponad 6.5 tys. interwencji straży pożarnej. 18 osób zostało rany, a jedna osoba nie żyje - informuje PAP rzecznik KG PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Ponad 1000 działań było na Wielkopolsce, prawie 900 w woj. łódzkim i 754 razy interweniowali mazowieccy strażacy. Interwencje dotyczyły usuwania powalonych drzew i połamanych gałęzi z ulic i chodników. Strażacy zabezpieczali również uszkodzenia budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Na Mazowszu porywisty wiatr uszkodził 24 budynki, w tym 18 mieszkalnych i 4 gospodarcze. Najwięcej w powiecie radomskim 4 i zwoleńskim 4 oraz w powiatach garwolińskim, gostynińskim, przysuskim, sochaczewskim i w Warszawie (po dwie interwencje). Silny wiatr poważnie uszkodził dachy na budynkach w powiecie piaseczyńskim 1 oraz gostynińskim 1.

Strażacy zostali ranni woj. lubuskim, podkarpackim, mazowieckim, wielkopolskim i świętokrzyskim.

W Radomiu gałąź spadła na mężczyznę, natomiast w powiecie grodziskim dwie osoby spadły z rusztowania. W Warszawie strażak doznał urazu barku podczas usuwania połamanych konarów drzewa.

Źródło: KG PSP/PAP 

Grafika ilustrowana 

Strażacki.pl

W poniedziałek, 30 września w związku z des


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Czytaj również