Lądek-Zdrój

Wadowicki strażak ukończył 240-kilometrowy ultramaraton górski

Wadowicki strażak ukończył 240-kilometrowy ultramaraton górski

W dniach 18-21 lipca 2019 roku w Lądku-Zdroju (woj. dolnośląskie) odbył się VII Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, w którym po raz kolejny wziął udział funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach asp. sztab. Mariusz Niemas. W ramach tej popularnej sportowej imprezy wadowicki strażak wystartował w niezwykle wyczerpującej konkurencji pod nazwą „Bieg 7 szczytów”.

Trasa biegu licząca aż 240 kilometrów wiodła przez tereny górskie ziemi kłodzkiej, m. in. Śnieżnik, Jagodną, Jamrozowa Polanę, Kudowę Zdrój, Szczeliniec Wielki, a suma przewyższeń na trasie, którą musieli pokonać zawodnicy wynosiła 7670 metrów.

Wśród kilkuset sportowców zgłoszonych do "Biegu 7 szczytów' Mariusz Niemas ukończył rywalizację w czasie niespełna 50 godzin i 28 minut, zajmując w kategorii tzw. open 117. miejsce, a w kategorii tzw. weteran M50 - 9. lokatę. 

Warto dodać, że 51-letni strażak z Wadowic pełniący służbę jako dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach po raz kolejny zmierzył się z tak niebywałym wyzwaniem, traktując je m.in. jako przygotowanie do osiągnięcia swojego najważniejszego celu sportowego jakim jest zakwalifikowanie się do najpopularniejszego w Europie a przy tym zaliczanego do najtrudniejszych biegów górskich na świecie - ultramaratonu Ultra-Trail du Mont Blanc, którego trasa wiedzie przez trzy alpejskie kraje: Francję, Włochy i Szwajcarię.

Źródło: KP PSP Wadowice

Strażacki.pl

W dniach 18-21 lipca 2019 roku w Lądku-Zdroju


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus