Warszawa

Wyróżnienie dla strażaka, który uratował dwie tonące kobiety - do akcji udał się prywatnym autem

Wyróżnienie dla strażaka, który uratował dwie tonące kobiety - do akcji udał się prywatnym autem

31 grudnia 2020 roku, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Nowosielski podziękował oraz wyróżnił mł.asp. Mieczysława Kaczmarczyka z Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku za podjęcie akcji ratunkowej oraz zaangażowanie i poświęcenie w wydobyciu z wody dwóch kobiet 25 grudnia 2020 roku.

Akcja ratunkowa na rzece Narew

25 grudnia 2020 roku około godziny 4:50 w nocy dwie kobiety wpadły do zbiornika wodnego po żwirowni w miejscowości Gnojno powiat pułtuski. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pułtusku poinformował o zdarzeniu mł.asp. Mieczysława Kaczmarczyka – strażaka Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku, który mieszkają w miejscowości Gnojno ok. 300m od miejsca zdarzenia, (strażak jest jednocześnie członkiem miejscowej ochotniczej straży pożarnej).

Mł.asp. Mieczysław Kaczmarczyk udał się na miejsce zdarzenia prywatnym samochodem. Na miejscu zastał dwie kobiety, które spadły z betonowego wysokiego nabrzeża wyrobiska po żwirowego na rzece Narew i znajdowały się w wodzie. Jedną z nich za rękę (ostatkiem sił) trzymało dwóch mężczyzn, którzy nie mogli wyciągnąć jej z wody. Druga z dziewczyn znajdowała się w zbiorniku żwirowni i trzymała się wystającego z wody drutu zbrojeniowego. Mł.asp Mieczysław Kaczmarczyk pomógł mężczyznom wyciągnąć pierwszą z kobiet na brzeg, a następnie wyposażony w linkę gospodarczą rzucił ją pozostającej w wodzie dziewczynie. Przy pomocy linki przyciągnął ją i wydostał na brzeg. Na miejsce przybyły dwa samochody straży pożarnej z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku i Policja. Ratownicy udzielili poszkodowanym kobietom pierwszej pomocy przedmedycznej, które poza wychłodzeniem nie doznały żadnych obrażeń.

Źródło: KW PSP w Warszawie 

Strażacki.pl

31 grudnia 2020 roku, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, ma

Galeria

Czytaj również