Ludźmierz

XV Samochodowa i IX Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza

XV Samochodowa i IX Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza

2 czerwca 2019 r. odbyła się XV Samochodowa i IX Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza oraz odprawiona została Msza Św. z okazji Dnia Strażaka w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu.

Strażacka pielgrzymka samochodowo-motocyklowa na trasie Zakopane-Ludźmierz to już czerwcowa tradycja.

Strażacy rano wyjechali z Krzeptówek, aby dojechać do Ludźmierza, gdzie odbywały się kolejne uroczystości. Trasa wiodła szlakiem, który  21 lat temu podczas swojej wizyty na Podhalu pokonał Ojciec Święty Jan Paweł II. Tak, jak wtedy witano papieża, tak i dziś na całym Szlaku Papieskim pielgrzymów pozdrawiało wielu mieszkańców, którzy już przyzwyczaili się do corocznych pielgrzymek strażackich 

W uroczystości udział wzięli m.in.: małopolski komendant wojewódzki PSP – st. bryg. Marek Będenek, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Edward Siarka,  małopolski kapelan strażaków - ks. bryg. Władysław Kulig,Zastępca Komendanta powiatowego PSP w Zakopanem – st. kpt. Jarosław Kośmiński oraz komendant powiatowy PSP w Nowym Targu –  bryg. Mariusz Łaciak.

Źródło: KP PSP Zakopanem

Strażacki.pl

2 czerwca 2019 r. odbyła się XV Samochodowa


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również