Chańcza

XVIII edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

XVIII edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie

31 sierpnia 2019 roku (w sobotę) na zbiorniku wodnym Chańcza koło Rakowa odbyła się XVIII edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zarządu Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Celem organizacji mistrzostw jest sprawdzenie umiejętności ratowników, wymiana doświadczeń oraz popularyzacja ratownictwa i ochrony ludności. Po powodziach jakie nawiedziły województwo świętokrzyskie organizacja mistrzostw jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć.  W bieżącym roku startowało 50 drużyn reprezentujących Państwową, Ochotniczą Straż Pożarną i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Podczas mistrzostw rozgrywanych zostało sześć konkurencji. Były to:

  • wyścig równoległy na łodziach motorowych,
  • wyścig drużynowy na łodziach motorowych (łodziach szybkich),
  • wiosłowanie łodzią na dystansie 100 m,
  • wyścig drużynowy na pontonie z pagajami (krótkie wiosła),
  • reanimacja na fantomie,
  • rzut rzutką rękawową do celu.

W zawodach uczestniczyło 200 ratowników, a mistrzostwa ukończyły 50 drużyn.

W osiemnastej edycji mistrzostw pierwsze miejsce zajęła drużyna z OSP Wola Jachowa, na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się drużyna Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 z kieleckiej Komendy Miejskiej PSP. Natomiast trzecie zajęła OSP Kowala. W konkurencji drużyn kobiecych najwyżej uplasowała się drużyna z WOPR w Zamościu.

Źródło: KG PSP 

Strażacki.pl

31 sierpnia 2019 roku (w sobotę) na zbiorniku

Czytaj również