Artykuł

Zbierali długo, odbijali się od wszystkich drzwi, postawili na Zrzutkę i udało się! Pozyskali kamerę termowizyjną FLIR K45!

Zbierali długo, odbijali się od wszystkich drzwi, postawili na Zrzutkę i udało się! Pozyskali kamerę termowizyjną FLIR K45!

Strażacy z OSP Poraż udowadniają, że wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu popłaca. Przez dwa lata starali się o kamerę termowizyjną FLIR K45 aż w końcu udało im się sfinalizować zakup!

A zaczęło się tak..

Strażacy zaczęli odczuwać braki sprzętowe w tym brak profesjonalnej kamery termowizyjnej, która w znacznym stopniu ułatwiłaby im prowadzenie działań ratowniczych oraz gaśniczych.

Ze względu na brak kamery termowizyjnej na wyposażeniu jednostki, ochotnicy niejednokrotnie musieli z niecierpliwością czekać na przyjazd zastępu strażaków z Komendy Powiatowej PSP, którzy kamerę posiadali. 

Wiele razy pomoc ze strony strażaków PSP była potrzebna przy zdarzeniach typu pożar sadzy w kominie.

W związku z powyższym jednostka podjęła decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do zakupu kamery.

Strażacy zwracali się do jednostek samorządu terytorialnego, do sponsorów i okolicznych firm. Składali również wnioski na zakup inwestycyjny w ramach dotacji dla jednostek KSRG przy własnym wkładzie 1/3 kwoty potrzebnej do sfinansowania, dwa razy pisali wnioski do Fundacji ORLEN o dofinansowanie zakupu kamery przy wkładzie własnym w wysokości 1/3 w 2019 roku i 2/3 w roku 2022 kwoty potrzebnej do sfinansowania przedmiotowego zakupu. Niestety - w każdej instytucji spotkali się z odmowną decyzją.

Ze względu na powyższe bezskuteczne działania strażacy postanowili zwrócić się do lokalnego społeczeństwa o pomoc w zakupie kamery termowizyjnej, licząc na ich hojność. 21 stycznia 2021 roku ochotnicy założyli zbiórkę internetową na platformie zrzutka.pl.

Ku zaskoczeniu strażaków codziennie wpływały na konto zbiórki kolejne kwoty. Jednak cały czas brakująca kwota była bardzo duża, a kamera z miesiąca na miesiąc drożała. I tak strażacy walczyli o każdą złotówkę przez dwa lata.

Z uwagi na wysoką już w tym roku cenę modelu kamery, na którą zbierali ochotnicy, stała się ona nieosiągalna do zakupu. Dlatego w styczniu bieżącego roku podjęto decyzję o zakupie kamery tańszej, lecz niewiele różniącej się od pierwszej.

Zakupiono więc kamerę termowizyjną FLIR K-45 za kwotę 25 700,00 zł, która w 86 % została sfinansowana przez lokalne społeczeństwo i lokalne firmy. Pozostała brakująca kwota została wyłożona ze środków własnych jednostki.

Tutaj również ochotnicy z Poraża dziękują firmie SUPRON 1, która zaangażowała się w pomoc i sfinalizowanie zakupu.

Obecnie kamera termowizyjna FLIR K-45 jest w podziale bojowym jednostki, a strażacy odbywają szkolenia prawidłowej jej obsługi. Wytrwałość druhów oraz hojność  lokalnej społeczności pozwoliła, że ochotnikom udało się zakupić kamerę termowizyjną, która obecnie jest sprzętem „must have” do prowadzenia skutecznych i profesjonalnych działań.

Dziękujemy jednostce OSP Poraż za rozmowę i serdecznie gratulujemy wywalczonego zakupu!

Strażacki.pl

Strażacy z OSP Poraż udowadnia

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet