Częstochowa

Zmarł asp. sztab. Mariusz Świerczyński pełniący służbę w Centralnej Szkole PSP

Zmarł asp. sztab. Mariusz Świerczyński pełniący służbę w Centralnej Szkole PSP

2 stycznia 2020 roku w wieku 46 lat zmarł nasz kolega asp. sztab. Mariusz Świerczyński.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w kościele p.w. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła przy ul. Trzcinowej w Częstochowie, dnia 4 stycznia 2020 r. o godz. 15:00. Wystawienie trumny z ciałem w kościele w dniu pogrzebu od godz. 14:00. Po Mszy pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Dźbowie.

Pełniąc służbę w Centralnej Szkole PSP asp. sztab. Mariusz Świerczyński dał się poznać jako bardzo dobry strażak, sumienny pracownik i godny zaufania człowiek. Jego postawa, ofiarna i rzetelna służba oraz  pełne zaangażowanie w realizację powierzonych zadań są godne naśladowania.

Żegnamy znakomitego strażaka, ale i kolegę, który był nie tylko strażakiem z powołania ale też bardzo dobrym kolegą. Potrafił znaleźć wspólny język ze wszystkimi strażakami, niezależnie od ich stopnia służbowego czy wieku. Zawsze służył dobrą radą i pomocą. Skromny i pracowity, tak najkrócej można opisać naszego kolegę.

Przebieg kariery zawodowej:

Pan asp. sztab. Mariusz Świerczyński pracował zawodowo od 1 lipca 1998 r. Od początku swojej pracy związany był z ochroną przeciwpożarową. W latach 1998-1999 pełnił służbę w Ośrodku Szkolenia PSP w Częstochowie.
Pracownikiem Centralnej Szkoły PSP był od 1 stycznia 2000 r.

  • Początkowo pełnił służbę w Szkolnej Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w systemie zmianowym.
  • Od roku 2015 pełnił służbę w systemie codziennym w Wydziale Technicznym CS PSP.

Wielokrotnie brał czynny udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Był wzorowym strażakiem, opanowanym podczas prowadzenia działań ratowniczych. Między innymi w dniach 28 - 29 stycznia 2006 r. brał udział w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego PSP podczas akcji ratowniczej usuwania skutków katastrofy budowlanej w Chorzowie. Asp. sztab. Mariusz Świerczyński, działając w ekstremalnych warunkach, wykazał się odwagą i profesjonalizmem oraz umiejętnością współdziałania z innymi służbami. Brał też udział w: usuwaniu skutków trąby powietrznej w 2007 i 2008 roku w okolicach Częstochowy. W czasie realizowania ćwiczeń oraz działań ratowniczych znaczną uwagę poświęcał zasadom bezpieczeństwa i higieny pracy. Ze swoich obowiązków służbowych wywiązywał się w sposób odpowiedzialny wykazując dużą dyscyplinę służbową.

Strażacki.pl

2 stycznia 2020 roku w wieku 46 lat zmarł nas

Czytaj również