Ciechocinek

[FOTORELACJA] Ciechocinek: Parada i pokazy strażackie 2022

[FOTORELACJA] Ciechocinek: Parada i pokazy strażackie 2022

Po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią, Ciechocinek ponownie stał się areną parady wozów strażackich oraz pokazów. Do 14:00 w dniu 11 Czerwca na parking przy ul. Kolejowej przybywały wozy strażackie, jako pierwsza przyjechała jednostka OSP Kisielice (Powiat: Iławski, województwo Warmińsko - Mazurskie).

Łącznie na placu zebrało się aż 73 pojazdów strażackich, wszystkich marek i przeznaczeń. Tuż po 14 auta ruszyły w miasto, co zrobiło wielkie wrażenie na wszystkich ludziach będących w Ciechocinku. Końcowym punktem parady był stadion miejski, gdzie rozpoczął się wielki festyn strażacki.

Festyn rozpoczął się od zawodów drużyn OSP w dmuchanym torze przeszkód. Łącznie trzy konkurencje się odbyły (Wspinaczka z mostkiem, skok na duże piłki, małpi gaj). Największe wrażenie na publiczności zrobił 62-letni strażak ochotnik, który przeszedł cały tor przeszkód w 100%. Strażacy wystawili kurtyny wodne oraz przygotowano dużo piany dla dzieci. Nastąpiło także otwarcie imprezy przez organizatorów i zaproszonych gości.

Były także pokazy strażackie - pokaz ratownictwa technicznego przez OSP Zbrachlin czy pokaz gaszenia płonącego oleju przez OSP Ciechocinek. Wręczono także nagrody zlotu i podziękowania. Ostatnim akcentem tego strażackiego dnia w Ciechocinku była "Wielka Sikawa". Uruchomiono działka wodno-pianowe oraz linie gaśnicze, co rozpoczęło wielką bitwę wodną.

Do zobaczenia na Wojewódzkich Pokazach i Paradzie za rok!

Strażacki.pl

Po dwóch latach przerwy, spowod

Galeria

Czytaj również