Kraj

[FOTORELACJA] Ćwiczenia "GABARYTY 2023"

[FOTORELACJA] Ćwiczenia "GABARYTY 2023"

W dniach 24-25 kwietnia 2023 roku na terenie położonego w Miliczu poligonu Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu zostały zrealizowane ćwiczenia zgrywające Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego.

Celem ćwiczeń było ustalenie stopnia przygotowania sił i środków zorganizowanych w ramach grup ratowniczych województwa dolnośląskiego oraz sprawdzenie umiejętności współdziałania i sprawnego prowadzenia działań ratowniczych.

Ćwiczenia były realizowane z wykorzystaniem specjalistycznych pojazdów takich jak SCRt typu Mega-City, SCRt Rotator, SCDź 40, SCKn z kontenerem do gaszenia pojazdów elektrycznych.

W manewrach udział wzięły:

 • SGRT „Wrocław 4”,
 • SGRT „Bolesławiec”,
 • SGRChem-Eko „Wrocław 3”,
 • zespół dronowy z KM PSP Wrocław,
 • SGRT „Brzeg” z województwa opolskiego.
 • Ćwiczenia rozpoczęły się od doskonalenia umiejętności jazdy w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych. Po dojeździe zastępów z punktu koncentracji do ośrodka szkolenia rozpoczęła się część praktyczna ćwiczeń ratowniczych.

  Na poligonie ratownicy ćwiczyli na różnych stanowiskach odzwierciedlających scenariusze potencjalnych zdarzeń.

  Doskonalili oni umiejętności z zakresu 
  stabilizacji wykopów, konstrukcji i pojazdów, podnoszenia, unoszenia i przemieszczania obiektów gabarytowych, takich jak autobusy, pojazdy ciężarowe, zbiorniki i konstrukcje żelbetowe.

  Dodatkowym elementem było ćwiczenie techniki umieszczenia pojazdu elektrycznego w kontenerze przeznaczonym do gaszenia i chłodzenia ogniw.  Strażacki.pl

  W dniach 24-25 kwietnia 2023 rok

  Galeria

  Czytaj również