Poznań

[FOTORELACJA] Ćwiczenia "WOLF-RAM-23" w Poznaniu

[FOTORELACJA] Ćwiczenia "WOLF-RAM-23" w Poznaniu

W dniu 18 kwietnia 2023 roku w Poznaniu na terenie Parku Chopina przy ulicy Janiny Lewandowskiej miały miejsce ćwiczenia kontrterrorystyczne, organizowane przez Komendę Główną Policji przy współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych o kryptonimie „Wolf-Ram-23”.

Jak dowiedziała się redakcja portalu Strażacki.pl, scenariusz ćwiczeń zakładała, że w parku doszło do zdarzenia o charakterze chemicznym, gdzie kilka miało kontakt z trującą substancją znajdującą się puszkach po napojach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej w tym 2 Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego (z Poznania i Leszna) oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego. Łącznie w ćwiczeniach z ramienia PSP wzięło udział 20 zastępów i prawie 100 strażaków.

W dalszej kolejności scenariusz zakładał, że podczas prowadzenia działań ratownictwa chemicznego na terenie działań pojawiła się osoba z materiałem wybuchowym i napastnikiem. Ta część ćwiczeń była przewidziana szczególnie dla pododdziałów Policji.

Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu skoordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Fot. Łukasz Jachimowicz

Strażacki.pl

W dniu 18 kwietnia 2023 roku w P

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet