Libiąż

[FOTORELACJA] Podsumowanie Zawodów Ratowniczych Służb Mundurowych w Libiążu

[FOTORELACJA] Podsumowanie Zawodów Ratowniczych Służb Mundurowych w Libiążu

16 Października w Hali Sportowej w Libiążu, odbyła się pierwsza edycja Zawodów Ratowniczych Służb Mundurowych – ZRSM 2022 z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Organizowane przez redakcję portalu Chrzanowski112.pl oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Libiążu.

Patronat Honorowy nad zawodami objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Libiąż – Pan Jacek Latko, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, które reprezentował wicestarosta Pan Bartłomiej Gębala, mł. bryg. Andrzej Dybał – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Drużyny musiały wykazać się sprawnością podczas ewakuacji poszkodowanego na dystansie 20m, wykonać badanie urazowe zgodnie z procedurą oraz prowadzić resuscytacje przez 10 minut, skuteczność prowadzonych działań oceniał procentowo komputer. Każdy etap był odpowiednio punktowany przez Sędziów, suma zdobytych punktów pozwoliła wyłonić trzy zwycięskie drużyny. Celem zawodów była promocja pierwszej pomocy, integracja i przede wszystkim – dobra zabawa!

Na podium stanęły drużyny z jednostek:

  • Miejsce I – Ochotnicza Straż Pożarna w Libiążu

– dh Cyprian Frączek
– dh Karol Bartoszek

  • Miejsce II – Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrku

– dh Maciej Wanat
– dh Marcin Gołąbek

  • Miejsce III – Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie

– asp. Mariusz Pałka
– mł.asp. Tomasz Kuśpik

Zawody miały charakter charytatywny. W tym roku starano się wspólnymi siłami pomóc Oliwierowi Komanowi z Wadowic, walczącemu z SMA typu 1. Wszystkie środki z tak zwanego ‚wpisowego’ organizatorzy przekazali na zbiórkę. Aby maksymalnie zwiększyć ilość zebranych środków wspólnie ze sponsorami przygotowano licytację i loterię z upominkami, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Udało się wylicytować wszystkie przygotowane przedmioty. Udało się zebrać 3540 złotych!

Dzięki staraniom organizatorów udało się pozyskać od Kancelarii Prezydenta RP, Nagrodę Główną dla zawodników oraz wyjątkowe i unikalne pióro prezydenckie, które przekazano na licytację internetową.

Strażacki.pl

16 Października w Hali Sportowe

Galeria

Czytaj również