Handzlówka

Rekordowa ilość krwi zebrana przez strażaków z Handzlówki [FOTO]

Rekordowa ilość krwi zebrana przez strażaków z Handzlówki [FOTO]

Strażacy z OSP KSRG Handzlówka, o czym pisaliśmy, już po raz piąty zorganizowali akcję Ambulansowej Zbiórki Krwi. Podobnie jak w ubiegłych latach, od godziny 10.00 każdy zainteresowany mógł zgłosić się do Mobilnego punktu poboru krwi. Dla każdego dawcy został zapewniony ciepły posiłek oraz drobny upominek.

„Dzisiaj udało nam się zebrać rekordową dla nas ilość krwi, bo aż 18,45 litrów. Chętnych, którzy chcieli podzielić się „darem życia” było 54, z których stan zdrowia pozwolił na donacje tylko 41 osobom” – mówi dh Piotr Puziewicz z OSP Handzlówka, jeden z organizatorów wydarzenia. – „Warto podkreślić, że dzięki naszej akcji aż 7 osób po raz pierwszy zgłosiło się oddania krwi” – dodaje.

W miedzyczasie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy zorganizowane przez zaprzyjaźnione jednostki. Dziecięca Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Rogóżno przygotowała pokaz ratownictwa medycznego z elementem ewakuacji ze strefy zagrożenia (film dostępny na naszym Facebooku). Ponadto OSP KSRG Albigowa i OSP KSRG Markowa zaprezentowały pokaz ratownictwa technicznego opartego o działania na samochodzie osobowym.

Poza pokazami strażackimi firma BHPL zapewniła możliwość podszkolenia swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Niezastąpione okazały się również druhny z 12 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej z Handzlówki, które wszystkim zainteresowanym mierzyły ciśnienie krwi oraz sprawdzały poziom glukozy.

Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska samochodów ratowniczo-gaśniczych wszystkich przybyłych jednostek, w tym również samochodu specjalnego Ochrony Dróg Oddechowych, tzw. SPgaz, który włączony jest do podziału bojowego w JRG Łańcut. „Na terenie województwa podkarpackiego jest to jedyny samochód tego typu. Podobne sprzęty znajdują się na kontenerach, lecz w całym województwie na podwoziu samojezdnym jest tylko ten” – w rozmowie ze Strażacki.pl zdradza st. asp. Marek Dyrda, KP PSP Łańcut.

 

Organizatorami wydarzenia byli: OSP KSRG Handzlówka, KP PSP w Łańcucie oraz Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie.

Zapraszamy do śledzenia naszego kanału w serwisie YouTube, gdzie wkrótce pojawi się relacja wideo z tego wydarzenia! A tymczasem zapraszamy do naszej fotorelacji.

Foto. Strażacki.pl / Konrad Bosak

Strażacki.pl

Strażacy z OSP KSRG Handzlówka, o 

Galeria

Czytaj również