Ławszowa

"Dzikusy" w terenie

"Dzikusy" w terenie

"Dzikusy" w terenie - czyli możliwości wozów bojowych w trudnych warunkach. W środę rano mieliśmy okazję przeprowadzić sesję zdjęciową dwóch wozów bojowych należących do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ławszowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Przejęsławiu. Obydwie te jednostki znajdują się w powiecie bolesławieckim. Korzystając z uroków ukształtowania terenu jednego z pobliskich poligonów wojskowych, udaliśmy się tam celem przeprowadzenia sesji zdjęciowej.

407[D]51 - średni wóz ratowniczo - gaśniczy na podwoziu Star 1466. Zabudowę pojazdu wykonała firma Stolarczyk. Pojemność zbiornika na wodę to 2500 litrów. Pojazd został wyposażony w napęd terenowy 6x6 . Na wyposażeniu pojazdu oprócz standardowej armatury gaśniczej znajduję się m.in. lekki zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro. Prezentowany wóz należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ławszowej - jednostka ta funkcjonuje od 1952 roku. Od 2007 roku dysponuje ona pojazdem widocznym na kadrach. Wcześniej strażacy mieli do dyspozycji - 1952 rok - sikawka ręczna zaprzęgana w konie, 1953 rok - wózek gaśniczy i motopompa. Przełom nastąpił w 1970 roku, gdy jednostka otrzymała swój pierwszy wóz bojowy - Star 256 BM, natomiast kilka lat później pojazd wymieniono na nowszy model - Star 266BM.Strażacy z tej jednostki w 2015 roku wyjeżdżali do 36 zdarzeń, a w 2016 roku do 27.

407[D]57 - średni wóz ratowniczo - gaśniczy na podwoziu STAR 266M. Zabudowę wykonała firma Bonex. Pojemność zbiornika na wodę to 2700 litrów. I w tym przypadku napęd pojazdu jest terenowy 6x6. Pojazd należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przejęsławiu. Jednostka ta rozpoczęła swoją działalność w 1955 roku. Z początku jako Zakładowa Straż Pożarna przy tartaku. Gdy zakład został zlikwidowany jednostkę przekształcono w Ochotniczą Straż Pożarną. Dopiero w 2000 roku, jednostka otrzymała swój pierwszy pojazd - był to żuk. Wcześniej strażacy mieli do dyspozycji motopompy oraz wózki akumulatorowe z półkami na węże. W 2007 roku jednostka otrzymała pojazd marki Daewoo, a w 2016 roku pojazd prezentowany na kadrach.

Serdeczne podziękowania dla strażaków za poświęcony czas oraz zaangażowanie i organizacje sesji zdjęciowej.

Strażacki.pl

"Dzikusy" w terenie - czyli możliwości wozów bojowych w trudnych war

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet