Uwaga

Google Geocoding API error: The request was denied.

Police

KP PSP i JRG Police

KP PSP i JRG Police

18 sierpnia 2017 roku nasz reporter Waldemar Szańkowski odwiedził strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach ( woj. zachodniopomorskie ). Jednostka mieści się na ulicy Tarnowskiej 4a. W trakcie wizyty przeprowadził sesję zdjęciową podziału bojowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej.

Komendantem Powiatowym w tej jednostce jest st. bryg. mgr inż. Marek Gendek, natomiast funkcję jego zastępcy pełni kpt. mgr inż. Piotr Maciejczyk. [na dzień 28.10.2017 r.]

Obszar działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach obejmuje powierzchnię powiatu polickiego tj. 665 km2 . Na obszarze Powiatu Polickiego znajdują się 4 jednostki administracyjne o powierzchniach:

gmina Police - 252 km2 (29 miejscowości),

gmina Nowe Warpno - 198 km2 (8 miejscowości),

gmina Dobra - 110 km2 (17 miejscowości),

gmina Kołbaskowo - 105 km2 (22 miejscowości), razem – 665 km2 (76 miejscowości).

Na terenie powiatu polickiego jest 10 jednostek ochotniczych straży pożarnych w tym 7 jest włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej znajduje się osiem pojazdów ratowniczo - gaśniczych, dwie łodzie ratownicze, motopompa przewoźna do wody zanieczyszczonej o nominalnej wydajności 7700 litrów/minuta, przyczepka wężowa z wężami tłocznymi, przyczepka z elastyczną zaporą oraz przewoźne działko wodno - pianowe.

501[Z]21 - średni wóz ratowniczo - gaśniczy na podwoziu Renault Midlum. Pojazd został zabudowany przez firmę ISS Wawrzaszek. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów wody. Na wyposażeniu znajduje się między innymi zestaw narzędzi hydraulicznych LUKAS, defibrylator AED, masz oświetleniowy z najaśnicą, zestaw do PSP R1 czy zestaw pił mechanicznych.

501[Z]26 - ciężki wóz ratowniczy na podwoziu Scania R480 CB. Pojazd został zabudowany przez firmę ISS Wawrzaszek. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 8500 litrów wody. Na wyposażeniu znajduje się między innymi zestaw narzędzi hydraulicznych LUKAS, motopompa pływająca NIAGARA, pompa do substancji chemicznych czy zestaw PSP R1.

501[Z]39 - cysterna na podwoziu Iveco AT 440 T/P. Ciągnik ma podpiętą "beczkę" - zbiornik na wodę o pojemności 18000 litrów wody.

501[Z]43 - lekki samochód gaśniczy z modułem ratownictwa technicznego na podwoziu Renault Mascott. Pojazd zostałzabudowany przez firmę ISS Wawrzaszek. Pojazd posiada zbiornik na wodę o pojemności 1000 litrów. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się między innymi zestaw narzędzi hydraulicznych HOLMATRO, motopompa pływająca AQUAFAST czy zestaw poduszek pneumatycznych wysokiego i niskiego ciśnienia.

501[Z]53 - samochód specjalny z podnośnikiem hydraulicznym i drabiną o maksymalnym wysięgu 23 metry na podwoziu MAN TGL 12.250. Pojazd zostałzabudowany przez firmę Bumar z Koszalina. Na wyposażeniu znajduje się między innymi skokochron pneumatyczny zabezpieczający przed upadkiem z wysokości 16 m, zestaw PSP R1 czy zestaw sprzętu do ratownictwa wysokościowego, m.in.: urządzenie ewakuacyjne Rollgliss Top z trójnogiem ratowniczym oraz szelki i linki ratownicze.

501[Z]60 - lekki samochód ratownictwa chemicznego na podwoziu Land Rover Defender. Na wyposażeniu znajduje się między innymi urządzenie RAPID (spektrometr pracujący w podczerwieni) - detektor zdalny chmury substancji niebezpiecznych wraz z osprzętem IT,przewoźna stacja METEO czy agregat prądotwórczy przenośny o mocy 2,6 kW

501[Z]61 - średni samochód ratownictwa chemicznego na podwoziu Iveco Eurocargo. Pojazd został zabudowany przez firmę Stolarczyk. Na wyposażeniu znajdują się między innymi zestaw pomp chemicznych wraz z armaturą do przemieszczania cieczy ropopochodnych i żrących, pirometr i kamera termowizyjna, mobilna elektroniczna stacja meteorologiczna,zestaw sprzętu do wykonywania uszczelnień na instalacjach i zbiornikach magazynowych czy laptop z oprogramowaniem specjalistycznym do ratownictwa chemicznego.

Ciekawostka - przed jednostką znajduję się śmigłowiec - kilkanaście lat temu, śmigłowiec gaśniczy Mi-2 który brał udział w akcji gaśniczej, wpadł do zbiornika wodnego. Śmigłowiec wyłowiono, trafił on pod opiekę polickich strażaków. Był zamysł, aby odnowić śmigłowiec - częściowo udało się to. Stworzono nawet coś w deseń sekcji lotniczej - śmigłowiec miał być oficjalnie wprowadzony do podziału bojowego.

Serdeczne podziękowania dla kierownictwa Komendy Powiatowej Państwoewej Straży Pożarnej w Policach za zgodę na przeprowadzenie sesji zdjęciowej oraz dla strażaków pełniących zmianę za pomoc w realizacji sesji oraz przekazane informacje.

Strażacki.pl

18 sierpnia 2017 roku nasz reporter Waldemar Szańkowski odwiedził strażaków z Komendy Powiatowej

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet