Trzemeszno

OSP KSRG Trzemeszno

OSP KSRG Trzemeszno
Etykiety KSRG - Ochotnicza - OSP - Pożarna - Ratownictwo - Remiza - Straż - Trzemeszno - Wielkopolskie - Wizyty - Wodne

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie powstała w 1889 roku. Jednostka należy do grona najstarszych OSP na terenie Wielkopolski i powiatu gnieźnieńskiego. W 1924 roku, strażacy otrzymali pierwszy sztandar, zachowany do dziś. W 1992 roku druhowie brali udział gaszeniu pożaru w Kuźni Raciborskie, a w 1997 roku pomagali podczas powodzi na Dolnym Śląsku.

W 1995 roku jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W ciągu roku ratownicy interweniują ponad 150 razy. Od roku 2009 rozpoczęto tworzenie sekcji ratownictwa wodnego. Stworzono również stronę internetową, kolekcję trofeów i pamiątek oraz wydawany jest kalendarz plakatowy. W roku 2007 nawiązano kontakt ze strażakami z powiatu Teltow-Fläming koło Berlina, a w roku 2011 ze strażakami z miasta Odem w stanie Teksas, USA. W 2008 roku, jako druga OSP na terenie powiatu, utworzyła Jednostkę Operacyjno-Techniczną kat. II.

Wyposażenie:

429[P]74 - SLRw Ford Transit T350/Stolarczyk

429[P]75 - SLOp Opel Astra

429[P]73 - GBARt 2,5/23 Star/Stolarczyk

429[P]72 - GCBA 5/32 Man TGM/Stolarczyk

429[P]71 - GBA 2,8/25 Star 244/MotoTruck

429-Ł1 - Łódź ratownicza Mazury 480 S

Pierwszy, to lekki wóz ratownictwa wodnego Ford Transit, karosowany przez firmę Stolarczyk. Jest przeznaczony do holowania łodzi ratowniczej. Przy imprezach masowych, służy również jako pojazd medyczny. Na wyposażeniu są m.in. kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, linki ratownicze, deska ratownicza, zestaw medyczny PSP-R1, szyny Kramera.

Drugi, to lekki pojazd operacyjny Opel Astra.

Trzeci, to średni wóz gaśniczy Star L70, karosowany przez firmę Stolarczyk. Jest pierwszym wozem wyjazdowym do zdarzeń drogowych. Posiada działko wodne, agregat prądotwórczy oraz maszt oświetleniowy. Na wyposażeniu są m.in. ubrania żaroodporne, aparaty ochrony dróg oddechowych, turbowentylator, zestaw do ratownictwa chemiczno-ekologicznego, PSP-R1, pilarki do drewna, piła do betonu deska ratownicza, średni hydrauliczny zestaw ratowniczy V 50 + SAH 20.

Czwarty, to ciężki wóz gaśniczy Man TGM 18.340, karosowany przez firmę Stolarczyk. Posiada modulator Elektra GES 110. Na wyposażeniu ma m.in. aparaty ochrony dróg oddechowych, PSP-R1, deska ratownicza, czujniki wielogazowe, pompa pływająca, zestaw narzędzi hydraulicznych.

Piąty, to średni wóz gaśniczy Star 244, karosowany przez firmę MotoTruck. Pojazd posiada działko wodne, maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy oraz wyciągarkę linową. Na wyposażeniu są m.in. poduszki ratownicze, dwa komplety narzędzi hydraulicznych, PSP-R1, deska ratownicza, pompa pływająca, pilarka do drewna, aparaty ochrony dróg oddechowych.

Jednostka posiada również łódź ratowniczą. Jest to Mazury 480 S. Łódź pomieści 6 osób, a na wyposażeniu jest radiostacja, echosonda, GPS. Silnik Honda o mocy 50KM.

Serdeczne podziękowania dla strażaków, którzy byli wtedy w remizie za możliwość zrobienia zdjęć.

Strażacki.pl

Etykiety KSRG - Ochotnicza - OSP - Pożarna - Ratownictwo - Remiza - Straż - Trzemeszno - Wielkopolskie - Wiz

Czytaj również