Chmielowice

OSP Chmielowice

OSP Chmielowice

Dzisiaj prezentujemy Wam jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Chmielowic, która na przestrzeni 85 lat OSP Chmielowice aktywnie uczestniczy w życiu społeczeństwa współpracując z radą sołecką, a od roku 2004 roku także z Towarzystwem Przyjaciół Chmielowic.

Z większych akcji o jakich mówią druhowie to niewątpliwie w 1992 roku udział w pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej oraz w 1997 roku druhowie pomagali ludziom dotkniętym powodzią.

Obecnie na wyposażeniu OSP znajdują się dwa samochody ratowniczo - gaśnicze.

Dzięki jednemu z członków, OSP nawiązała partnerską relację z niemiecką jednostką strażacką z Nickenich. Druhowie odwiedzają się wzajemnie i pielęgnują te relację, która jest dla nich wyjątkowo ważna.

Od stycznia 2009 roku istnieje strona internetowa ospchmielowice.cba.pl gdzie druhowie relacjonują wydarzenia z życia jednostki. Głównym powodem prowadzenia strony jest poczynienie kroku w stronę mieszkańców Chmielowic. Druhowie chcą by ciekawe wydarzenia życie jednostki było dostępne dla jak najszerszego grona lokalnej społeczności, przez co być może będzie się poszerzasz grono członków.

W ubiegłym roku dzięki pomocy PSP w Opolu jednostce udało się pozyskać zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1. Z okazji 85-lecia OSP druhowie otrzymali wsparcie finansowe dzięki któremu doposażyli jednostkę w sprzęty bojowe, min. wentylator oddymiający, piłę do stali/betonu, chuligana itp.

Jako trudny dla jednostki czas druhowie wspominają okres z przed paru lat, z powodu małego zainteresowania młodzieży i ludzi chętnych wstąpić w szeregi straży było bardzo mało.

Od 3 lat szeregi straży zasila młodzież dzięki której jednostka tętni życiem. Ich aktywność z całą pewnością poprawia wizerunek straży i przyczynia się do stałego rozwoju jednostki. Druhowie wspólnie wykonują szereg prac społeczno-użytecznych dla Chmielowiczan, czuwają nad bezpieczeństwem uczestników imprez masowych na obiektach miejskich, poprzez kwestowanie wspierają akcję odnowy cmentarza, stale się uczą i co najważniejsze są gotowi gdy zostaną wezwani do akcji.

W OSP cyklicznie odbywają się wewnętrzne zajęcia ćwiczebno-szkoleniowe, by utrzymać gotowość bojową i doskonalić technikę działań ratowniczo-gaśniczych.

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP.

Strażacki.pl

Dzisiaj prezentujemy Wam jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Chmielowi

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet