Orszymowo

OSP Orszymowo

OSP Orszymowo

Jednostka OSP Orszymowo została zorganizowana na przełomie 1921 roku w skutek przeniesienia z wcześniej istniejącej straży OSP w Węgrzynowie. Organizacją zajął się Jan Jaroszek a w niedługim czasie w szeregi jednostki wstąpiło 20 nowych członków.

W 1948r przystąpiono do budowy nowej strażnicy z własnych funduszy i przy pomocy tutejszej ludności. W 1971r OSP Orszymowo obchodziło 50lecje istnienia straży pożarnej oraz wręczenia sztandaru przed przewodnictwem GRN Lucjanem Nagórkę .

Do roku 1972 jednostka była w kategorii K.M. W tym samym roku druhowie dostali samochód DOCZKA i zostali przekwalifikowani z K.M na S. Ważnym wydarzeniem był fakt wpisania jednostki OSP Orszymowo do Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Warszawie dnia 15.03.1972r .

Druhowie uczestniczyli w pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła 2 w Płocku. Strażacy pełnili straż przy grobie Pana Jezusa.

17.05.2001 roku druhowie obchodzili 80lecje. W tym czasie uhonorowano sztandar złotym medalem i poświęcono samochód bojowy star 200.

W 2014 roku w szeregi OSP Orszymowo wstąpiło 7 druhen i powstała kobieca kadra. Już w pierwszym roku na zawodach sportowo pożarniczych panie zajęły pierwsze miejsce.

Obecnie w szeregach OSP jest 37 druhów i 7 druhen. Na 100lecje istnienia OSP strażacy mają w planach wyremontowanie strażnicy.

Zdjęcia oraz informacje dzięki uprzejmości OSP.

Strażacki.pl

Jednostka OSP Orszymowo została zorganizowana na przełomie 1921 roku w skut

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet