Pomorsko

OSP Pomorsko

OSP Pomorsko

Jednostka OSP Pomorsko powstała w około 1970 roku. OSP posiada 25 członków w tym 16 czynnych, w tym 6 pracuje w PSP. OSP Pomorsko składa się z wykwalifikowanych strażaków, którzy posiadają uprawnienia z zakresu ratownictwa technicznego, KPP czy LPR. Druhowie posiadają również MDP która składa się z drużyny mieszanej dziewcząt jak i chłopców.

OSP na początku swojego istnienia działała bardzo słabo, głównie z powodu braku sprzętu oraz wykwalifikowanych ludzi. Z biegiem lat natomiast działalność OSP zaczęła nabierać tempa i iść w pozytywnym kierunku. Jednostka zmobilizowała się głównie w roku 1997 roku w czasie powodzi.

Z biegiem lat w OSP zaczęło przybywać młodzieży, jednostka starowała we wszystkich możliwych zawodach sportowo-pożarniczych jak i leśnych. W roku 2002 wygrała zawody Powiatowe i zakwalifikowała się na Wojewódzkie gdzie zajęła 3 miejsce.

W 2005 roku druhowie dostali auto typu Star A28 (wcześniej był żuk). Strażacy OSP Pomorsko własnymi rękoma wybudowali remizę, poświęcili swój własny czas i chęci na prace przy jednostce. Od 2009 roku jednostka posiada auto typu Jelcz 442 GCBA 5/30 oraz Żuka.

Druhowie posiadają także sztandar, który otrzymali w podziękowaniu za działania powodziowe w 1997 roku.

Rocznie jednostka wyjeżdża około 40-50 razy, druhowie uczestniczą we wszystkich rodzajach zdarzeń.

Na swoim wyposażeniu strażacy mają sprzęt ODO, zestaw medyczny R1, ponton, rożnego rodzaju piły, pompy. Jednostka cały czas prężnie walczy o wymianę auta Żuk.

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP.

Strażacki.pl

Jednostka OSP Pomorsko powstała w około 1970 roku. OSP posiada 25 członkó

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet