Pyrzyce

OSP Pyrzyce

OSP Pyrzyce

OSP Pyrzyce powstała w 1945r. zaraz po wojnie, założycielem był druh Stanisław Szkopiarek. Od 1995 r. jednostka jest w KSRG. Posiada dwa boksy garażowe w budynku KP PSP w Pyrzycach z zapleczem świetlicowym i socjalnym oraz pomieszczeniem mundurowym.

Do 1997 roku baza lokalowa OSP mieściła się w Pyrzycach przy ulicy Szkolnej. Pierwszy sztandar OSP otrzymało w 1945r. W 1997 r. OSP Pyrzyce została przeniesiona do KP PSP przy ul. Stargardzkiej 29 gdzie do chwili obecnej mieści się jej siedziba. Pierwszym samochodem pożarniczym był samochód na podwoziu Jelcza GCBA 6/32, którego otrzymała z KP PSP w Pyrzycach. Po paru latach użytkowania OSP Pyrzyce przekazało samochód do OSP Brzeska, w zamian od niemieckich strażaków z miejscowości KORBACH w 2001r jednostka otrzymała samochód pożarniczy na podwoziu Mercedesa 1117, który jest wyposażony typowo w armaturę wężową. Jeden jedyny samochód w powiecie pyrzyckim, który posiada na swoim wyposażeniu 1780 m węży.

W 60 rocznice działalności jednostka otrzymała drugi sztandar. W 2005r wraz ze sztandarem jednostka OSP Pyrzyce dostała złoty medal za Zasługi dla Pożarnictwa. W 2010r jednostka OSP Pyrzyce otrzymała od KP PSP Pyrzyce kolejny samochód GLM 8 marki Lublin. Jednostka OSP Pyrzyce bierze czynny udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz w uroczystościach państwowych, gminnych, kościelnych, strażackich i sportowych. Jednostka na dzień dzisiejszy liczy 50 druhów w tym 28 seniorów 7 kobiet oraz 5 dziewcząt Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na początku roku 2015 nasza jednostka podjęła działania związane z pozyskaniem nowego samochodu pożarniczego. OSP Pyrzyce posiada również sprzęt i wyposażenie potrzebne do prowadzenia działań w ratownictwie wodnym, w tym łódź motorową ( aktualnie w trakcie remontu). Planowane zakończenie prac remontowych przy łodzi powinno nastąpić w bieżącym roku (2015) jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Jako jedyna jednostka w gminie, OSP Pyrzyce posiada największą liczbę w pełni przeszkolonych druhów ( kurs podstawowy : 28, kurs ratownictwa technicznego : 23, kurs KPP : 18, kurs sternika motorowodnego : 9). W roku 2015 jednostka będzie obchodziła 70-lecie powstania.

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP.

Strażacki.pl

OSP Pyrzyce powstała w 1945r. zaraz po wojnie, założycielem był druh Stan

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet