Staw

OSP Staw

OSP Staw

OSP Staw działa w miejscowości położonej w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Lubiszyn. Początki OSP datuje się na rok 1947. Założycielem Ochotniczej Straży Pożarnej był Pan Michał Chruszcz.

Na początku druhowie na swoim wyposażeniu posiadali dwie sikawki konne. W latach 60 strażacy otrzymali motopompę PO3, a w 73 roku samochód marki Żuk. Co ciekawe na jednych zawodach strażackich druhowie wygrali motopompę PO5.

Obecnie strażacy na swoim wyposażeniu mają samochód Ford Transit, który wyposażony jest m.in. w motopompę Tohatsu, pompę Niagara, agregat prądotwórczy, dwa aparaty powietrzne, piłę spalinową, zestaw PSP R1.

W skład OSP wchodzi 36 członków w tym: 22 ma szkolenie podstawowe strażaka ratownika, 7 osób kurs ratownictwa technicznego, 3 osoby KPP, 3 osoby kurs dowódców OSP i 3 osoby kurs płetwonurka.

W chwili obecnej druhowie starają się o nową remizę i średni samochód ratowniczo - gaśniczy. Co dwa miesiące strażacy oddają krew. Pomagają w różnych pracach na wsi.

Od niemal 10 lat Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza która działa przy OSP zajmuje 1. miejsce na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, a seniorzy rokrocznie zajmują miejsce na podium.

Informacje oraz zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Staw.

Strażacki.pl

OSP Staw działa w miejscowości położonej w województwie lubuskim, w powi

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet