A2

[FOTORELACJA] Ćwiczenia służb ratowniczych na Autostradzie Wielkopolskiej

[FOTORELACJA] Ćwiczenia służb ratowniczych na Autostradzie Wielkopolskiej

We wtorek 7 marca odbyły się ćwiczenia na Autostradzie Wielkopolskiej. To w woj. wielkopolskim  stały element współpracy służb z zarządcami autostrady. Celem jest podniesienie bezpieczeństwa na A2 i zapewnienie sprawnej i szybkiej pomocy w razie wypadku.

Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 20:00 fikcyjnym zderzeniem aut osobowych z samochodem ciężarowym na Placu Poboru Opłat Nagradowice. Zgodnie ze scenariuszem w tył stojącego na światłach awaryjnych pojazdu obsługi autostrady z pługiem śnieżnym uderzył  samochód osobowy. Kierowca pojazdu osobowego  wymaga ewakuacji, natomiast operator pługu został przygnieciony przednim kołem ciężarówki. W zdarzeniu uczestniczą 2 dodatkowe samochody osobowe, które nie zachowały należytej ostrożności i z impetem uderzyły w rozbite pojazdy. Dodatkowo w trakcie rozpoznania okazuje się, że jeden z samochodów osobowych przewoził substancje niebezpieczne. Pogoda nie ułatwiała zadania ćwiczącym.  

Uruchomiona została pełna procedura informowania i działań: począwszy od zawiadomienia Centrum Zarządzania Autostradą przez jednego ze świadków zdarzenia, błyskawicznego przekazania informacji do właściwych służb, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, przyjazdu jednostek straży pożarnej z miejsc stacjonowania, po udzielenie pomocy, neutralizację zagrożenia i przygotowanie pasów ruchu dla innych użytkowników.

W ćwiczeniach udział wzięło 15 jednostek PSP - łącznie ponad 50 strażaków, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu oraz grupa operacyjna zadysponowana przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Info: KW PSP Poznań
Foto redakcja 

Strażacki.pl

We wtorek 7 marca odbyły się ćwiczenia na Autostradzie Wielkopolskiej. T

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet