Święta Katarzyna

II Manewry Ratownicze w Świętej Katarzynie

II Manewry Ratownicze w Świętej Katarzynie

W sobotę, 3 października br., w miejscowości Święta Katarzyna obok Wrocławia rozegrała się druga edycja manewrów ratowniczych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej przy wsparciu samorządu gminnego i partnerów. Dla siedmiu zespołów przygotowano dziesięć zadań z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

O godzinie 10-tej na terenie remizy OSP w Świętej Katarzynie rozpoczęła się rejestracja uczestników i odprawa. Zespoły otrzymały mapy z rozmieszczonymi stanowiskami zdań oraz harmonogram, według którego realizowano scenariusze. Głównym tematem przygotowanych założeń były zadania z tematyki Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Organizatorzy postawili nacisk na wykrywanie tzw. błędów krytycznych, które w rzeczywistości mogą wpłynąć na pogorszenie stanu zdrowia osoby poszkodowanej i wystąpienie obrażeń wtórnych. Sędziowie zwracali także uwagę na bezpieczeństwo pracy samych ratowników, prawidłowe rozpoznanie sytuacji i organizacje obowiązków w zespołach.

Uczestnicy musieli zmierzyć się m.in.: z wypadkiem czterokołowca, segregacją osób poszkodowanych według procedury TRIAGE, opatrywaniu obrażeń po amputacji, ewakuacją poszkodowanego strażaka czy prowadzeniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej wewnątrz samochodu osobowego. Po zrealizowaniu wszystkich stacji przez ratowników nastąpiło podsumowanie manewrów. Organizatorzy postanowili wynagrodzić trzy zespoły, które uzyskały największą liczbę punktów. Niewielki element rywalizacji pozytywnie wpłynął na zaangażowanie wszystkich ekip. Pierwsze miejsce zajęli ratownicy z OSP GRS Starówka z Wrocławia, drugie druhowie z OSP Smolec a trzecie z strażacy z OSP Sulimów.

Tekst i zdjęcia: Kamil Czereba

Strażacki.pl

W sobotę, 3 października br., w miejscowości Święta Katarzyna obok Wro

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet