Kraj

[FOTO] Szkolenie w trudnym terenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy

[FOTO] Szkolenie w trudnym terenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy

31 marca strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej doskonalili umiejętności poruszania się pojazdami w trudnym terenie.

W KP PSP odbyło się szkolenie kierowców pojazdów uprzywilejowanych w zakresie doskonalenia techniki jazdy. Część praktyczna odbyła się na zamkniętej części żwirowni, z wykorzystaniem pojazdów: Mercedes Arocs z napędem 8x8, Mitsubischi L200 z napędem 4x4 należący do KP PSP w Bartoszycach oraz pojazd  quad z napędem 4x4. 

Szkolenie rozpoczęło się na sali wykładowej, gdzie omawiane były zasady bezpiecznej jazdy i ecodrivingu. Instruktorzy zaprezentowali działania najnowocześniejszych systemów wspomagających pracę kierowcy, poprawiających bezpieczeństwo oraz wpływających na ekonomię jazdy. Omówiono zasady bezpiecznego poruszania się pojazdami strażackimi, w których środek ciężkości umiejscowiony jest bardzo wysoko. Szczególną uwagę zwracano na bezpieczeństwo, z uwzględnieniem specyfiki jazdy pojazdem uprzywilejowanym. Zaprezentowano również nowoczesne zastosowania qada podczas działań służb, potwierdzając przydatność tego pojazdu w akcjach ratowniczych i gaśniczych.

Szkolenie praktyczne odbyło się w wymagającym terenie. Trasa przebiegała zarówno na utwardzonej nawierzchni jak w terenie błotnistym oraz grząskim piachu. Instruktorzy udzielali wskazówek dotyczących techniki jazdy, pokonywania stromych zjazdów oraz podjazdów. Kierowcy mieli możliwość prowadzenia każdego z pojazdów oraz porównania ich możliwości terenowych. 

Źródło: Źródło: KP PSP w Bartoszycach 

Strażacki.pl

31 marca strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojskow

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet