Kraj

Ważna rola kamer termowizyjnych w działaniach KDR i rot gaśniczych - KM PSP Wrocław szkoliła się z taktyki wykorzystania termowizji

Ważna rola kamer termowizyjnych w działaniach KDR i rot gaśniczych - KM PSP Wrocław szkoliła się z taktyki wykorzystania termowizji

30 listopada 2022 r. w sali szkoleniowej w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 we Wrocławiu odbyło się szkolenie z obsługi, budowy oraz możliwości różnych zastosowań kamer termowizyjnych w Państwowej Straży Pożarnej.

Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone przez przedstawicieli i instruktorów polskiej marki FLIR dla Straży (Monika Janas, Waldemar Pruss). 

Spotkanie szkoleniowe składało się z kilku bloków tematycznych, które przybliżyły krok po kroku technologię obecnie stosowaną w kamerach termowizyjnych (skrót IR) FLIR, możliwości wykorzystania kamer IR przez kierującego działaniem ratowniczym i strażaków w rocie gaśniczej oraz szerokie spektrum innego zastosowania kamer IR na przykładzie wielu prawdziwych zdarzeń.

Biorący udział w szkoleniu nie tylko otrzymali dużą ilość dobrej wiedzy ratowniczej, ale sami mogli dotknąć technologii nowoczesnych kamer IR i ocenić jej działanie na przykładzie kilku praktycznych ćwiczeń.

Foto: Konrad Pluciński

Strażacki.pl

30 listopada 2022 r. w sali szkoleniowej w Jednostce Ratowniczo - Gaśnicze

Galeria

Czytaj również