Wieruszów - Chobanin

Wieruszów: dwudniowe warsztaty i ćwiczenia dla jednostek PSP i OSP należących do KSRG

 Wieruszów: dwudniowe warsztaty i ćwiczenia dla jednostek PSP i OSP należących do KSRG

8 i 9 maja strażacy KP PSP w Kępnie wzięli udział w dwudniowych warsztatach organizowanych przez KP PSP w Wieruszowie oraz OSP w Wieruszowie. Tematem szkolenia była kwalifikowana pierwsza pomoc oraz ratownictwo techniczne w zakresie podstawowym dla jednostek PSP i OSP należących do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Udział w warsztatach z dał możliwość przećwiczenia różnych scenariuszy zdarzeń, z którymi coraz częściej muszą się zmagać jednostki straży pożarnych, tj. wspieranie zespołów ratownictwa medycznego w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedszpitalnej w przypadku braku dostępności ZRM. 

Pierwszy dzień warsztatów odbywał się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie, gdzie uczestnicy zostali podzieleni na grupy i kolejno przechodzili przez 4 stanowiska związane z udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

Drugi dzień warsztatów odbył się na terenie byłej żwirowni w miejscowości Chobanin, gdzie jednostki w sile dwóch zastępów przybywały o indywidualnie wyznaczonej im godzinie i musiały przejść kolejno 4 stanowiska szkoleniowe symulujące zdarzenia o charakterze drogowym.

Źródło: OSP Wieruszów/KP PSP w Kępnie 

Strażacki.pl

8 i 9 maja strażacy KP PSP w Kępnie wzięli udział w dwudniowych wa

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet