Krosno

Będzie nowy specjalistyczny samochód P-gaz dla KM PSP w Krośnie

Będzie nowy specjalistyczny samochód  P-gaz dla KM PSP w Krośnie

W ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I’ w najbliższych latach do jednostek organizacyjnych PSP  trafi kilkadziesiąt nowych samochodów. Między innymi do KM PSP w Krośnie trafi średni specjalistyczny samochód P-gaz, czyli przciwgazo-dymowy - do przewozu sprzętu pchrony dróg oddechowych. Obecnie w województwie podkarpackim jest tylko jeden taki samochód, w JRG Łańcut. 

SP-gaz w JRG Łańcut:

Jedyny taki pojazd w województwie podkarpackim znajduje się w podziale bojowym JRG Łańcut. Zabudowany został na podwoziu Iveco Eurocargo 160E29 z napędem 4×2 przez firmę Zamet z Głowna. Przeznaczeniem samochodu jest zabezpieczenie dużych lub długotrwałych akcji ratowniczych prowadzonych na terenie województwa podkarpackiego, podczas których konieczne jest wykonanie podstawowych i specjalistycznych czynności serwisowych sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Zabudowa samochodu wykonana została z materiałów odpornych na korozję i wyposażona jest w m.in. w 30 zestawów aparatów ochrony dróg oddechowych firmy MSA, 50 butli zapasowych do AODO, myjkę i suszarkę masek, agregat prądotwórczy, namiot pneumatyczny, nagrzewnice oraz stanowiska: kontroli aparatów powietrznych, warsztatowe i sztabowe.

Źródło: Krosno112.pl
Strażacki.pl

W ramach projektu ‘Usprawnienie systemu rato

Galeria

Czytaj również