Kraków

[FOTO] Szkolenie z zakresu doskonalenia technik prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych dla strażaków JRG woj. małopolskiego

[FOTO] Szkolenie z zakresu doskonalenia technik prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych dla strażaków JRG woj. małopolskiego

Od 8 listopada br. do 9 listopada br. Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zorganizował szkolenie dla strażaków jednostek ratowniczo-gaśniczych woj. małopolskiego z zakresu doskonalenia technik prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych.

Zajęcia podzielone zostało na dwie części. W pierwszy dzień szkolenia odbyły się zajęcia teoretyczne w trakcie których omówione zostały następujące tematy:

  • Psychologia transportu.
  • Statystyki wypadków oraz prawidłowe zachowania w sytuacjach awaryjnych na drodze.
  • Taktyka i technika jazdy.

W drugi dzień szkolenia odbyły się zajęcia praktyczne gdzie kursanci mieli możliwość przećwiczenia na płytach poślizgowych ns. założeń:

  • Pozycja za kierownicą oraz podstawowe procedury BHP, technika właściwego operowania kołem kierownicy w oparciu o ciasny slalom.
  • Technika doboru właściwego toru jazdy oraz prędkości z jednoczesną nauką pracy masą samochodu oraz operowaniem kołem kierownicy.
  • Przejazd slalomem w obrębie płyt poślizgowych prostokątnych oraz przejazd przez część toru uzupełnioną o śliską płytę w kształcie S.
  • Przejazd slalomem powielony o przejazd po płycie poślizgowej w kształcie okręgu. Nauka właściwej reakcji na nadsterowność wywołaną nieodpowiednim momentem dodania oraz odjęcia gazu.
  • Hamowanie awaryjne. Hamowanie awaryjne na wprost na przyczepnej, mieszanej i śliskiej nawierzchni. Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody (kurtyny wodne) i w zakręcie.

Celem szkolenia była nauka kierowców samochodów uprzywilejowanych prawidłowych zachować przy niebezpiecznych, awaryjnych sytuacjach na drodze, czyli takich których podczas jazdy nie możemy przewidzieć.

Źródło:  KW PSP w Krakowie 

Strażacki.pl

Od 8 listopada br. do 9 listopada br. Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzk

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet