Technika

Jak skutecznie unieruchomić samochód z silnikiem elektrycznym?

Jak skutecznie unieruchomić samochód z silnikiem elektrycznym?

Przedstawiamy Wam techniczny patent na bezpieczne, łatwe, szybkie i pewne unieruchomienie samochodu z silnikiem elektrycznym.

Silniki elektryczne nie wydają dźwięków takich jak silniki na paliwa węglowodorowe, przez co trudno nam stwierdzić czy pojazd jest włączony. Innym problemem jest kwestia przypadkowego ruszenia pojazdu. Taka sytuacja może się zdarzyć m.in. w wyniku naciśnięcia pedału gazu przez osobę będącą w pojeździe. Oczywiście stosowanie klinów pod koła jest podstawowym elementem, natomiast takie postępowanie nieunieruchamiania całkowicie pojazdu przed możliwością niespodziewanego ruszenia. Istnieje tzw. sztuczka na unieruchomienie samochodu o napędzie elektrycznym za pomocą wtyczek do ładowania będących na wyposażeniu pojazdu, jednak nie jest to sposób pewny i zawsze skuteczny.

Aby w sposób pewny, szybki i łatwy unieruchomić pojazd o napędzie elektrycznym, powinniśmy skorzystać z holenderskiego rozwiązania, którym jest tzw. „Wtyczka awaryjna” czyli Emergency Plug.

Emergency Plug to specjalna wtyczka, którą należy włożyć w gniazdo ładowania samochodu elektrycznego lub samochodu hybrydowego typu Plug-In. Po włożeniu wtyczki awaryjnej w gniazdo ładowania, samochód przełącza się w „wirtualny tryb ładowania”, przez co zostaje unieruchomiony, a ratownicy są chronieni przed nieprzewidywalnym ruchem pojazdu.

Wtyczka awaryjna Emergency Plug pozwala także, na wdrażanie dobrej dyscypliny postępowania ratowniczego co przekłada się na bezpieczeństwo ogólne i własne ratowników podczas wypadku samochodu z silnikiem elektrycznym. Dodatkową zaletą wtyczki awaryjnej jest zapobieganie niepotrzebnym uszkodzeniom pojazdu spowodowanym nieodpowiednimi sposobami unieruchamiania i wyłączania samochodu, co dla właściciela i ubezpieczycieli jest obopólną korzyścią.

Artykuł powstał we współpracy z SUPRON 1.

Link do produktu: TUTAJ

Strażacki.pl

Przedstawiamy Wam techniczny pat

Galeria

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/