Pojazd specjalistyczny

Na straży tuneli drogowych

Na straży tuneli drogowych

TRV ZE1 „MERKUR” to specjalistyczny pojazd do działań w tunelach drogowych. Podstawowym zadaniem pojazdu jest ratowanie i ewakuacja ludzi z pożarów, jakie mogą się wydarzyć w nawet najdłuższych tunelach. Najważniejszym jednak atutem tego pojazdu jest jego specyficzna konstrukcja, składająca się m.in. z dwóch kabin, co redukuje potrzebę zawracania w tunelu.

W pojeździe zastosowano podwójny elektryczny układ napędowy, dzięki czemu pojazd w przypadku awarii jednego z dwóch silników, będzie nadal mógł się poruszać. Napęd elektryczny pozwala też na poruszanie się atmosferze beztlenowej.

Pojazd posiada trzy strefy: dwie kabiny oraz przedział do ewakuacji osób. Przedział na potrzeby osób do ewakuacji posiada przesuwne drzwi co umożliwia szybkie i łatwe wejście do pojazdu. W przedziale znajduje się osiem miejsc siedzących i cztery stojące. Każdy fotelik wyposażony jest w kaptur ratunkowy, który jest podłączony do systemu butli z powietrzem.

W kabinach znajdują się uchwyty na aparaty powietrzne, miejsce dla ratowników oraz pulpity sterowania systemami. Wejścia do kabin od strony przedziału ewakuacyjnego oddzielone są drzwiami, ze względu na możliwość wystąpienia u osób ewakuowanych paniki.

foto. Ziegler


 

Strażacki.pl

TRV ZE1 „MERKUR” to specjali

Galeria

Czytaj również