Rzeszów

Najnowsza piła szablasta Makita została przetestowana przez strażaków

Najnowsza piła szablasta Makita została przetestowana przez strażaków
25 czerwca 2020 w Rzeszowie na osiedlu Słocina odbył się pokaz zorganizowany przez miejscowych strażaków, w którym druhowie testowali narzędzia firmy Makita. Przedstawiciele producenta elektronarzędzi przyjechali do Rzeszowa dwoma specjalnymi, pokazowymi samochodami, w których znajdowała się m.in. najnowsza technologia elektronarzędzi XGT.
 
Największym zainteresowaniem cieszyła się piła szablasta akumulatorowa 'Makita' skok 32mm 40V XGT, która ma zastosowanie m.in. w ratownictwie technicznym. Podczas testów piła poradziła sobie nie tylko z przednią szybą, ale również z karoserią samochodu. Strażacy z OSP Rzeszów-Słocina w upozorowanym wypadku drogowym przygotowali szeroki dostęp do poszkodowanego usuwając część dachu właśnie przy użyciu piły szablastej. Dzięki temu poprzez wykonanie techniki tunelowania ewakuowali poszkodowanego w kierunku osi kręgosłupa. 
 
Piła sprawdziła się znacznie lepiej niż ciężkie i duże narzędzia hydrauliczne. W wielu przypadkach dzięki mocnej pile szablastej z brzeszczotami ratowniczymi możemy szybciej i efektywniej dostać się do poszkodowanego - mówili nam strażacy po testach.
 

Piła szablasta Makita - technologia XGT

 
Warto wspomnieć o technologii XGT, którą wyróżniają przede wszystkim przygotowano do bardzo trudnych zadań - akumulatory. Akumulatory XGT są odporne na ekstremalne warunki pracy (drgania, pył, kurz, woda) oraz dostarczają do urządzenia bardzo duże ilości energii. Technologia XGT najprościej mówiąc sprawia, że elektronarzędzia generują jeszcze więcej mocy, co ma szczególne znaczenie kiedy używamy ich w akacjach ratowniczych.
 
Sprawdź cenę i dostępność piły szablastej w sklepie drillo.pl (kliknij)
 
 
Artykuł sponsorowany
Strażacki.pl

25 czerwca 2020 w Rzeszowie na osiedlu Sł

Galeria

Czytaj również