Kluczbork

Nowa cysterna dla JRG PSP Kluczbork

Nowa cysterna dla JRG PSP Kluczbork

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku na Opolszczyźnie otrzymała fabrycznie nową naczepę typu cysterna. Jest ona przystosowana do przewozu wody do celów gaśniczych oraz wody pitnej. Cysterna ma pojemność 25 000 litrów. Jest wyposażona w zaawansowaną instalację do mycia zbiornika cysterny od wewnątrz oraz w system odwodnienia wykonany ze stali nierdzewnej. Ponadto naczepa posiada skrytki na sprzęt, w których przewożona jest między innymi armatura pożarnicza i motopompa.


Nowa naczepa będzie tworzyć zestaw wraz z ciągnikiem siodłowym DAF 450 CF, który trafił do strażaków z Kluczborka w październiku 2020 roku. Dotychczas DAF był spięty z starą naczepą firmy Metalchem, która posiadała cysternę o pojemności 18 000 litrów wody.

Zakup nowej naczepy został sfinansowany dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, który zarezerwował na zakup 399 240 złotych oraz ze środków Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej skąd pozyskano 201 000 złotych, które zostały przekazane z budżetów lokalnych samorządów.


Fot. KP PSP Kluczbork

Strażacki.pl

Jednostka Ratown

Galeria

Czytaj również